De temperatuur op 12 juli 1914 lag tussen 14,2 °C en 26,3 °C en was gemiddeld 21,2 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
2 mei » In Antwerpen richten de politici Van Cauwelaert, Van de Perre en Hendrix de krant De Standaard op.
8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
Trouwdag 25 mei 1940
De temperatuur op 25 mei 1940 lag tussen 8,7 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
15 oktober » Lluís Companys, president van de Generalitat de Catalunya wordt in het kasteel van Montjuïc in Barcelona gefusilleerd door het leger van het Francoregime.
13 november » Première van Walt Disneys film Fantasia.
Dag van overlijden 21 juni 1992
De temperatuur op 21 juni 1992 lag tussen 12,4 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
27 februari » Frankrijk stuurt een compagnie parachutisten, circa 120 man, naar de Tsjadische hoofdstad Ndjamena ter versterking na aanhoudende gewelddadigheden in de stad, die door de autoriteiten worden verklaard als poging tot staatsgreep door ontevreden militairen.
22 april » 206 mensen verliezen het leven bij twee explosies in Guadalajara, Mexico.
5 mei » Tien minuten voor aanvang van de bekerwedstrijd tussen SC Bastia en Olympique Marseille stort een tijdelijke tribune van het Stade Armand Cesari gedeeltelijk in. Daarbij komen 18 mensen om het leven en raken 2300 toeschouwers gewond.
11 juli » Tonnie Dirks en Carla Beurskens winnen in Onderdijk de eerste editie van het NK halve marathon.
17 juli » Minister Theo Kelchtermans lanceert een denkoefening om vrachtverkeer ook in de Antwerpse Kennedytunnel tol te laten betalen.
4 oktober » Na meer dan twee jaar van moeizame onderhandelingen ondertekenen president Joaquim Chissano van Mozambique en Afonso Dhlakama, leider van de rebellenbeweging Renamo, in Rome een vredesakkoord dat een einde moet maken aan een bloedige burgeroorlog die zestien jaar heeft geduurd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I146081.php : benaderd 12 oktober 2026), "Fokeltje de Jong (1914-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.