Weening en Achtkarspelen e.o. » Epke de Roos (1908-1996)

Persoonlijke gegevens Epke de Roos 


Gezin van Epke de Roos

Hij is getrouwd met Aaltje Douma.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1942 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 3

De bruidegom erkend bij het huwelijk het kind Anna geboren 23 september 1940

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Lykelina de Roos  ± 1945-1945

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Epke de Roos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Epke de Roos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Epke de Roos

Anne de Roos
1872-1951

Epke de Roos
1908-1996

1942

Aaltje Douma
1914-1993

Lykelina de Roos
± 1945-1945

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1908, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/179822/roos_de
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 juli 1908 lag tussen 9,4 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 15,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
    • 10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
    • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
    • 5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
    • 18 oktober » België annexeert de Kongo-Vrijstaat.
  • De temperatuur op 8 augustus 1942 lag tussen 12,1 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
    • 3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
    • 22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
    • 15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
    • 19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
    • 2 december » Een team onder leiding van Enrico Fermi slaagt om de eerste nucleaire kernreactie te veroorzaken die zichzelf in stand kan houden (Manhattanproject).
  • De temperatuur op 10 augustus 1996 lag tussen 17,0 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 20,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1996: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,5 miljoen inwoners.
    • 5 april » In België wordt oud-minister Guy Coëme wegens corruptie veroordeeld.
    • 15 juli » Herculesramp; een C-130 Hercules van de Belgische luchtmacht stort neer op Eindhoven Airport; 34 doden.
    • 6 augustus » Ramones geven hun laatste optreden in Los Angeles.
    • 15 augustus » Sabine Dardenne en Laetitia Delhez worden levend teruggevonden in een kelder van het huis van de Belgische kindermoordenaar Marc Dutroux.
    • 25 september » Een Douglas DC-3 (Dakota) van de Dutch Dakota Association stort neer, waarbij alle 32 inzittenden om het leven komen. Het ongeluk staat bekend als de Dakotaramp.
    • 12 december » Oedai Hoessein raakt zwaar gewond bij een moordaanslag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Roos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Roos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Roos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Roos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145915.php : benaderd 25 december 2025), "Epke de Roos (1908-1996)".