De temperatuur op 29 juni 1918 lag tussen 8,0 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 maart » In Wageningen wordt de landbouwhogeschool geopend.
17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
9 april » Letland verklaart zich onafhankelijk.
7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen
Trouwdag 23 mei 1942
De temperatuur op 23 mei 1942 lag tussen 9,4 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
1 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Le Mont.
9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
9 augustus » Mahatma Gandhi wordt gearresteerd.
Dag van overlijden 21 juni 2016
De temperatuur op 21 juni 2016 lag tussen 13,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 3,9 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
24 februari » De Boliviaanse president Evo Morales kan een vierde termijn als staatshoofd vergeten. De bevolking wijst de vereiste grondwetswijziging af.
8 april » De zoon van de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma en leden van de Gupta-familie trekken zich terug uit een grote mijn na "een voortdurende politieke aanval", aldus het bedrijf Oakby Resources in een verklaring.
6 juli » President Barack Obama van de Verenigde Staten ziet af van een plan om het aantal Amerikaanse soldaten in Afghanistan terug te brengen van 9.800 nu tot 5.500, begin 2017.
19 augustus » Duitsland wint het zesde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Zweden in de finale met 2-1 te verslaan.
25 september » De Mat '64, het treinstel is ook bekend als "apekop" rijdt zijn allerlaatste ritje. Het traject is Maastricht-Utrecht, eindbestemming Spoorwegmuseum.
20 november » De politie in Noorwegen arresteert in het westen van het land twintig mannen die verdacht worden lid te zijn van een pedonetwerk. Het is het grootste misbruikschandaal dat het land tot dan toe heeft gekend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145905.php : benaderd 24 september 2026), "Trijntje van der Meulen (1918-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.