De temperatuur op 18 februari 1912 lag tussen 2,2 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
Dag van overlijden 24 september 1963
De temperatuur op 24 september 1963 lag tussen 13,0 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 6,6 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
17 februari » In Graft treden Ard Schenk en Kees Verkerk voor het eerst tegen elkaar in het strijdperk.
6 april » De NV Nederlandse Gasunie wordt opgericht.
14 juni » Lancering van de Vostok 5 met aan boord Valeri Bykovski.
22 november » Het Beatles-album With the Beatles komt uit.
28 november » Cape Canaveral, de kaap met de nabijgelegen ruimtehavens in Florida, wordt hernoemd tot Cape Kennedy.
29 november » President Lyndon B. Johnson van de Verenigde Staten stelt de Commissie-Warren in die de moord op president John F. Kennedy moet onderzoeken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145862.php : benaderd 29 september 2026), "Abele Brinkman (1912-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.