De temperatuur op 11 augustus 1913 lag tussen 7,7 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 2,3 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
23 september » Roland Garros vliegt als eerste over de Middellandse Zee van Europa naar Noord-Afrika.
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
25 oktober » Oprichting van het bisdom Rijsel in Frankrijk, afgesplitst van het aartsbisdom Kamerijk.
Trouwdag 19 oktober 1940
De temperatuur op 19 oktober 1940 lag tussen 8,4 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,7 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
11 juni » Tweede Wereldoorlog: Britse troepen bombarderen Genua en Turijn in Italië.
15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.
31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
23 november » Het eerste (illegale) nummer van De Waarheid verschijnt in een oplage van 6.000 exemplaren.
29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
Dag van overlijden 4 maart 1953
De temperatuur op 4 maart 1953 lag tussen 1,6 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
26 maart » Jonas Salk maakt het bestaan van zijn vaccin tegen polio wereldkundig.
2 juni » Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk wordt gekroond tot koningin, de eerste kroning die op televisie wordt uitgezonden.
17 juni » Arbeidersopstand in de DDR.
7 september » Nikita Chroesjtsjov leider van de Communistische partij in de Sovjet-Unie.
1 oktober » Het jeugdtijdschrift Taptoe verschijnt voor het eerst.
25 oktober » Voor de eerste keer wordt een voetbalwedstrijd uitgezonden op de Nederlandse televisie. Voor de rechten van Nederland-België betaalt de NTS vijfhonderd gulden aan de KNVB. Nederland telt dertigduizend televisietoestellen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122605.php : benaderd 2 oktober 2026), "Sytske Dijkstra (1913-1953)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.