Weening en Achtkarspelen e.o. » Marten van der Bijl (1901-1987)

Persoonlijke gegevens Marten van der Bijl 


Gezin van Marten van der Bijl

Hij is getrouwd met Sytske Koning.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1927 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marten van der Bijl?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marten van der Bijl

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marten van der Bijl

Marten van der Bijl
1901-1987

1927

Sytske Koning
1903-1972


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1901, Tietjerksteradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/108180/bijl_van_der
  3. Huwelijksregister 1927, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 juli 1901 lag tussen 12,2 °C en 24,8 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
    • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
    • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
    • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
    • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
    • 24 juni » Oprichting van de Engelse voetbalclub Brighton & Hove Albion in Brighton.
  • De temperatuur op 19 mei 1927 lag tussen 2,4 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
    • 14 maart » Joop Wolff, Nederlands verzetsstrijder, journalist en communistisch politicus († 2007)
    • 11 mei » De Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de "Academy" die de Oscars uitreikt, wordt opgericht.
    • 20 mei » Charles Lindbergh begint aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische oceaan in zijn toestel Spirit of St. Louis.
    • 21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
    • 6 oktober » De eerste sprekende film The Jazz Singer in première.
  • De temperatuur op 1 maart 1987 lag tussen 5,9 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 9,2 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Schaatsster Ingrid Haringa verbetert in Inzell het Nederlands record van Alie Boorsma op de 500 meter (41,21 seconden) met een tijd van 40,92 seconden.
    • 20 maart » In Tokyo Disneyland wordt de attractie Captain EO geopend.
    • 5 mei » President Kenneth Kaunda van Zambia beschuldigt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) ervan een lastercampagne te zijn begonnen tegen zijn land.
    • 23 juli » De drie nog levende leden van de Beatles dagen platenmaatschappij EMI-Capitol voor de rechter wegens fraude met cd-royalty's.
    • 23 augustus » Tijdens zware overstromingen komen in Bangladesh honderden mensen om het leven.
    • 9 december » Begin van de eerste intifada in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Bijl


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I122021.php : benaderd 28 september 2026), "Marten van der Bijl (1901-1987)".