De temperatuur op 23 januari 1913 lag tussen 0,4 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 5,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
Trouwdag 25 juni 1942
De temperatuur op 25 juni 1942 lag tussen 10,1 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
9 februari » Het grote lijnschip SS Normandie vat vlam, kapseist en zinkt in de haven van New York tijdens de ombouw tot troepentransportschip.
9 maart » Het KNIL capituleert op Java. Japanse jaartelling; 17-3-9.
18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
Dag van overlijden 31 oktober 1990
De temperatuur op 31 oktober 1990 lag tussen 7,9 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 10,1 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
31 juli » Het Gemeentekrediet wordt door de Vlaamse regering aangeduid als kassier van de Vlaamse Gemeenschap. Vanaf 1 januari 1991 zal de bank zo'n 407 miljard frank beheren.
31 augustus » In Berlijn ondertekenen de twee Duitslanden het Eenwordingsverdrag, waardoor beide staten op 3 oktober weer één staat zouden worden.
1 september » De Vlaamse politieke partij Volksunie neemt een tweede naam aan: "Vlaamse Vrije Democraten".
28 september » De TGV-Atlantique wordt in gebruik genomen.
8 oktober » Het Britse pond sterling treedt toe tot het Europees Monetair Stelsel.
28 oktober » In Rome beslist een buitengewone Europese Raad dat de tweede fase van de EMU, de Europese economische en monetaire unie, zal beginnen op 1 januari 1994. De bevoegdheden van de Europese lidstaten betreffende geld en rentevoeten zullen overgedragen worden aan een onafhankelijke Europese Centrale Bank. Het Verenigd Koninkrijk stemt als enige tegen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119926.php : benaderd 27 september 2026), "Jacob Bremer (1913-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.