Weening en Achtkarspelen e.o. » Pieter van der Wal (1912-1969)

Persoonlijke gegevens Pieter van der Wal 


Gezin van Pieter van der Wal

Hij is getrouwd met Janke Kampstra.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1936 te Westdongeradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter van der Wal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter van der Wal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter van der Wal

Pieter van der Wal
1912-1969

1936

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1912, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/447917/wal_van_der
  3. Huwelijksregister 1936, Westdongeradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 september 1912 lag tussen 8,0 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 11,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
    • 12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
    • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
  • De temperatuur op 14 mei 1936 lag tussen 6,5 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
    • 1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
    • 14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
    • 13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
    • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
    • 31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
  • De temperatuur op 21 maart 1969 lag tussen -1,8 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1969: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,8 miljoen inwoners.
    • 12 maart » De Concorde maakt zijn eerste reguliere vlucht.
    • 13 maart » Apollo 9 keert terug naar aarde.
    • 3 april » De Vietnamoorlog: de VS maakt openbaar dat ze de oorlog hier zullen «Vietnamiseren» zodat Zuid-Vietnam zelf de oorlog tegen Noord-Vietnam kan afronden.
    • 4 april » Denton Cooley implanteert het eerste kunsthart; de patiënt blijft nog 65 uur in leven.
    • 15 juni » Georges Pompidou wordt gekozen tot president van Frankrijk.
    • 1 december » In de Verenigde Staten bepaalt voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog een loting wie wordt opgeroepen voor militaire dienst. (In januari 1970 stellen statistici vast dat met de loting is gerommeld.)


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1906 » Václav Smetáček, Tsjechisch dirigent, componist, muziekpedagoog, musicoloog, filosoof en hoboïst († 1986)
  • 1908 » David Oistrach, Russisch violist († 1974)
  • 1917 » Buddy Rich, Amerikaans jazzdrummer († 1987)
  • 1917 » Kornel Mayer, Duits componist en dirigent († 1981)
  • 1918 » Giovanni Canestri, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Genua († 2015)
  • 1918 » René Rémond, Frans historicus en politicoloog († 2007)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Wal


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119787.php : benaderd 2 januari 2026), "Pieter van der Wal (1912-1969)".