De temperatuur op 11 april 1912 lag tussen 0,1 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 7,8 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
Trouwdag 29 december 1932
De temperatuur op 29 december 1932 lag tussen -2,9 °C en 1,8 °C en was gemiddeld -0,4 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 februari » Benoeming van Guillaume Lemmens tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
1 maart » Amerikaans piloot Charles Lindberghs zoon wordt gekidnapt.
13 maart » Nederland speelt zijn eerste officiële rugbyinterland. In Amsterdam wordt met 6-6 gelijkgespeeld tegen België.
10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
28 juni » In België wordt de eerste taalwet in stemming gebracht.
25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.
Dag van overlijden 21 juni 1992
De temperatuur op 21 juni 1992 lag tussen 12,4 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 april » Aardbeving bij Roermond met een magnitude van 5,8 op de schaal van Richter.
20 april » Het Roemeense Hooggerechtshof veroordeelt 21 voormalige partijkopstukken tot langdurige gevangenisstraffen wegens actieve steun aan de pogingen van toenmalig dictator Nicolae Ceaușescu om de opstand van december 1989 de kop in te drukken.
7 mei » Bij onlusten in Malawi komen tientallen mensen om het leven.
27 september » Kiezers in Togo stemmen in een referendum in met een nieuwe grondwet, die voorziet in een meerpartijenstelsel en dus een einde aan kwart eeuw van militaire dictatuur.
11 december » De Nederlandse radiozender Radio 538 wordt opgericht.
20 december » De verboden protestantse paramilitaire groepering Ulster Volunteer Force schiet een katholieke man dood in zijn huis in Belfast. Volgens de groep was de man lid van het eveneens verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I119599.php : benaderd 12 oktober 2026), "Loltje Laanstra (1912-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.