De temperatuur op 20 maart 1921 lag tussen 1,0 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 4,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
Trouwdag 8 april 1943
De temperatuur op 8 april 1943 lag tussen 1,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
20 februari » Mexico - De vulkaan Paricutín ontstaat.
3 maart » 173 mensen komen om in het gedrang om een veiligheidsbunker in te komen in het Bethnal Green metrostation in Londen.
24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
24 mei » Admiraal Karl Dönitz laat de onderzeebootoorlog in de Noord-Atlantische Oceaan afbreken wegens de hoge eigen verliezen.
10 september » Duitse troepen bezetten Rome.
Dag van overlijden 2 december 2015
De temperatuur op 2 december 2015 lag tussen 9,4 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
29 januari » In Nederland dringt een gewapende man het gebouw van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) binnen en eist zendtijd in het achtuurjournaal. Hij wordt overmeesterd door de politie.
11 mei » Voetballer Neeskens Kebano van Royal Charleroi Sporting Club wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A en wint de Ebbenhouten Schoen.
13 mei » Generaal-majoor Godefroid Niyombare van het Burundese leger verklaart dat president Pierre Nkurunziza is afgezet, omdat hij een ongrondwettelijke derde termijn ambieerde.
29 juni » Guus Hiddink vertrekt als bondscoach van het Nederlands Elftal.
8 december » De Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius wordt op borgtocht vrijgelaten, nadat hij een week eerder schuldig was bevonden aan de moord op zijn vriendin Reeva Steenkamp.
18 december » In Rwanda kiest een overgrote meerderheid van de bevolking voor opheffing van de limiet van twee termijnen voor de president. Daarmee komt de weg vrij voor Paul Kagame om langer aan de macht te blijven, in theorie tot 2034.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117802.php : benaderd 8 februari 2026), "Antje Haarsma (1921-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.