De temperatuur op 8 januari 1920 lag tussen -0,8 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 2,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.
Trouwdag 8 april 1943
De temperatuur op 8 april 1943 lag tussen 1,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
12 september » Naar eerst in 'huisarrest' gezeten te hebben wordt Benito Mussolini bevrijdt door de Duitsers, onder leiding van Otto Skorzeny.
10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld
Dag van overlijden 7 februari 2002
De temperatuur op 7 februari 2002 lag tussen 2,9 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 3,9 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (19%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » Schaatsster Margot Boer evenaart in Calgary het Nederlands record van Andrea Nuyt op de 500 meter (37,54 seconden).
25 januari » Wikipedia schakelt over op PHP-software.
11 april » Mislukte staatsgreep in Venezuela.
1 juni » India heeft waarschijnlijk de beschikking over zo'n 150 kernkoppen. Het Pakistaanse arsenaal is op zijn best een derde van dit aantal. Er dreigt een conflict en de Russische president Poetin wil bemiddelen tussen Musharraf en Vajpayee.
18 juni » Hans Goslinga, politiek redacteur bij het dagblad Trouw, wint de Anne Vondelingprijs 2001.
22 oktober » Herman Heinsbroek richt een eigen partij op, de Lijst Nieuwe Politiek (LNP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117801.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sjoerd Stienstra (1920-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.