De temperatuur op 30 augustus 1921 lag tussen 5,4 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 4,3 mm neerslag. Er was 8,5 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
Trouwdag 8 augustus 1942
De temperatuur op 8 augustus 1942 lag tussen 12,1 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
5 april » Japanse strijdkrachten voeren een bombardement op Colombo en de marinebasis daar uit, maar de geallieerde schepen hadden al op 30 maart de haven verlaten.
3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
10 juni » Een groot deel van de bevolking van Lidice wordt in een wraakactie op bevel van Hitler uitgemoord. Het Tsjechische dorp wordt platgebulldozerd.
3 oktober » Eerste succesvolle lancering van een V2-raket vanaf Peenemünde in Duitsland, de eerste keer dat een door de mens vervaardigd object de ruimte bereikt.
Dag van overlijden 9 augustus 2002
De temperatuur op 9 augustus 2002 lag tussen 13,3 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Officiële ingebruikneming van de euro in Europese Economische en Monetaire Unie als wettig betaalmiddel samen met Andorra, Monaco, San Marino en het Vaticaanstad.
9 maart » Herbegrafenis van kardinaal Stefano Borgia (1731-1804) in de kathedraal van Velletri.
9 maart » Zelfmoordaanslag in het café Moment in Jeruzalem.
16 april » Het Nederlandse kabinet-Kok II (Paars II) valt over de nasleep van 'Srebrenica'.
28 april » Michele Bartoli wint de 37ste editie van de Amstel Gold Race.
26 mei » De Nederlandse voetbalvereniging Sparta degradeert voor het eerst in haar geschiedenis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117636.php : benaderd 27 december 2025), "Elizabeth Kooistra (1921-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.