De temperatuur op 18 april 1915 lag tussen -0,6 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
Trouwdag 20 februari 1937
De temperatuur op 20 februari 1937 lag tussen 3,6 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
18 maart » Een ontploffing in een schoolgebouw in New London veroorzaakt een instorting en meer dan 450 doden.
26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
Dag van overlijden 2 december 1992
De temperatuur op 2 december 1992 lag tussen 5,6 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 6,5 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
7 mei » Bulgarije wordt lid van de Raad van Europa.
23 juli » Bij rellen in Blackburn, Burnley en Huddersfield vallen ten minste twaalf gewonden.
29 september » Veronica zendt op Nederland 2 de eerste aflevering uit van All You Need Is Love. Robert ten Brink presenteert het programma en zal dat tot op heden blijven doen.
1 november » Ivo Opstelten wordt beëdigd als burgemeester van Utrecht, waar hij aantreedt als opvolger van Lien Vos-van Gortel.
8 november » President César Gaviria van Colombia kondigt de noodtoestand af na opnieuw een reeks van geweld in zijn land.
23 december » Bart Veldkamp, Ellen van Langen en de Nederlandse volleybalploeg worden uitgeroepen tot respectievelijk sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar. Vanwege de vliegramp in Faro gelast de AVRO de feestelijke opname en uitzending af.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I117085.php : benaderd 5 oktober 2026), "Anna Pultrum (1915-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.