De temperatuur op 1 oktober 1918 lag tussen 4,1 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 9,4 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
25 september » Oprichting van het (Nederlandse) Ministerie van Arbeid, voorloper van het Ministerie van SZW.
17 oktober » Officiële stichting van Joegoslavië.
10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
Trouwdag 20 april 1940
De temperatuur op 20 april 1940 lag tussen 6,1 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 9,6 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
10 mei » Tweede Wereldoorlog: Nazi-Duitsland valt België, Nederland en Luxemburg binnen.
28 juli » Koningin Wilhelmina opent de uitzendingen van Radio Oranje vanuit Londen.
15 augustus » Eerste nummer van de als ondergrondse krant begonnen La Libre Belgique.
27 september » Duitsland, Italië en Japan ondertekenen het Driemogendhedenpact.
8 november » De Nederlandse onderzeeboot O 22 keert niet terug van een patrouille en wordt als vermist beschouwd.
18 november » Adolf Hitler en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Galeazzo Ciano bespreken de rampzalig verlopen invasie van Griekenland door Benito Mussolini.
Dag van overlijden 29 december 1990
De temperatuur op 29 december 1990 lag tussen 6,8 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 11,5 mm neerslag gedurende 9,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
20 mei » In Roemenië worden de eerste vrije verkiezingen gehouden na de val van het communisme. Interim-president Ion Iliescu en het Front voor Nationale Redding winnen de parlements- en presidentsverkiezingen.
10 juli » Wit-Rusland wordt onafhankelijk.
8 september » De finale in het vrouwenenkelspel op de US Open wordt gewonnen door Gabriela Sabatini. Zij verslaat Steffi Graf.
13 oktober » De leider van de Libanese christelijke milities, generaal Michel Aoun, vlucht naar de Franse ambassade nadat hij werd verdreven uit zijn hoofdkwartier in Oost-Beiroet.
28 oktober » In Rome beslist een buitengewone Europese Raad dat de tweede fase van de EMU, de Europese economische en monetaire unie, zal beginnen op 1 januari 1994. De bevoegdheden van de Europese lidstaten betreffende geld en rentevoeten zullen overgedragen worden aan een onafhankelijke Europese Centrale Bank. Het Verenigd Koninkrijk stemt als enige tegen.
12 november » Tim Berners-Lee publiceert een formeel voorstel voor het World Wide Web.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113123.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sjoerd Pultrum (1918-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.