Weening en Achtkarspelen e.o. » Grietje Hoeksema (1902-1993)

Persoonlijke gegevens Grietje Hoeksema 


Gezin van Grietje Hoeksema

Zij is getrouwd met Lammert van der Wal.

Zij zijn getrouwd op 30 juli 1931 te Leens (Gr), zij was toen 28 jaar oud.Bron 3

erkenning van 1 kind

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Hoeksema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Hoeksema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Hoeksema

Jan Hoeksema
1832-1884
Frouwke Enema
1839-1929
Derk Hoeksema
1872-1945
Geeske Enema
1864-1955

Grietje Hoeksema
1902-1993

1931

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Leens 1902
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2006769/hoeksema
  3. Huwelijksregister Leens 1931

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 november 1902 lag tussen 0,7 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (42%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 30 juli 1931 lag tussen 11,5 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
    • 3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
    • 26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
    • 21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.
  • De temperatuur op 28 mei 1993 lag tussen 10,3 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 14,8 mm neerslag gedurende 9,8 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Bij zware gevechten tussen regeringstroepen en strijders van UNITA in het zuidwesten van Angola vallen enige honderden doden. De strijd concentreert zich in en rondom de stad Lubango.
    • 27 april » Een vliegtuig met aan boord het Zambiaans voetbalelftal stort neer boven Gabon.
    • 7 juni » De Roemeense voetbalbond ontslaat bondscoach Cornel Dinu naar aanleiding van de slechte resultaten in de aanloop naar het WK voetbal 1994.
    • 14 juli » Amerikaanse paleontologen ontdekken in de staat Colorado een nest met dinosaurus-eieren.
    • 25 juli » Het Mexicaans voetbalelftal wint de tweede editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale titelverdediger Verenigde Staten met 4-0 te verslaan.
    • 29 november » Krijgsheer Mohammed Farrah Aidid nodigt alle facties in Somalië uit om begin januari bij elkaar te komen om "concrete en duurzame oplossingen te vinden voor de problemen van het land".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1895 » William Tubman, president van Liberia (1944-1971) († 1971)
  • 1898 » C.S. Lewis, Iers schrijver († 1963)
  • 1899 » Andrija Artuković, Kroatisch extreem-rechts politicus († 1988)
  • 1899 » Emma Morano, oudste mens ter wereld en oudste inwoner van Italië ooit († 2017)
  • 1905 » Marcel Lefebvre, Frans aartsbisschop († 1991)
  • 1905 » Piet Ketting, Nederlands componist, pianist, dirigent en muziekcriticus († 1984)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoeksema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoeksema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoeksema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoeksema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I115040.php : benaderd 25 december 2025), "Grietje Hoeksema (1902-1993)".