Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Kempenaar (1902-1944)

Persoonlijke gegevens Jan Kempenaar 


Gezin van Jan Kempenaar

Hij is getrouwd met Trijntje de Jong.

Zij zijn getrouwd op 1 december 1928 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 26 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Kempenaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Kempenaar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Kempenaar

Jan Kempenaar
1902-1944

1928

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1902, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1944, Kollumerland c.a.
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/179359/kempenaar
  4. Huwelijksregister 1928, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 juli 1902 lag tussen 9,7 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (29%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 1 december 1928 lag tussen 7,3 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
    • 11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
    • 1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
    • 25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
    • 19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
  • De temperatuur op 21 april 1944 lag tussen 5,0 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 6,7 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
    • 1 augustus » Anne Frank schrijft voor het laatst in haar dagboek.
    • 3 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen bevrijden Brussel.
    • 5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
    • 11 september » De geallieerden bombarderen Breskens bij een poging het 15e Duitse leger de pas af te snijden.
    • 21 oktober » Aken is de eerste grote Duitse stad die in geallieerde handen valt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1903 » Alec Douglas-Home, Brits politicus († 1995)
  • 1903 » Arthur May, Surinaams politicus († 1979)
  • 1903 » Olaf V, koning van Noorwegen († 1991)
  • 1904 » René Lacoste, Frans tennisser en kledingontwerper († 1996)
  • 1906 » Hans Bethe, Amerikaans natuurkundige († 2005)
  • 1907 » Eppo Doeve, Nederlands ontwerper en kunstenaar († 1981)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kempenaar


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I114033.php : benaderd 13 oktober 2026), "Jan Kempenaar (1902-1944)".