24 juni » Oprichting van de Engelse voetbalclub Brighton & Hove Albion in Brighton.
22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
6 september » De Amerikaanse anarchist Leon Czolgosz vermoordt de Amerikaanse president William McKinley tijdens de Pan-American Exposition in Buffalo, New York.
28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Trouwdag 21 april 1923
De temperatuur op 21 april 1923 lag tussen 3,5 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
6 oktober » In Vught wordt de Vughtse Mixed Hockey & Cricket Club MOP opgericht.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
Dag van overlijden 16 oktober 1974
De temperatuur op 16 oktober 1974 lag tussen 0,2 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
3 maart » Turkish Airlines-vlucht 981, uitgevoerd met een Douglas DC-10 stort neer bij Parijs, alle 346 inzittenden komen om.
21 maart » Minister Irene Vorrink opent het eerste proefstation waar vijf elektrische witkar-wagentjes beschikbaar zijn.
26 mei » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 4-1 van Argentinië in de aanloop naar het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Verdediger Pleun Strik scoort twee keer, waaronder een eigen doelpunt.
10 juli » Arabische landen heffen hun olieboycot tegen Nederland op.
16 september » Oprichting Stimuleringsfonds voor de Pers
9 oktober » Het Nederlands voetbalelftal in Helsinki verslaat Zwitserland met 1-0 in een vriendschappelijke wedstrijd in de Rotterdamse Kuip. Centrumspits Ruud Geels maakt in de 39ste minuut het enige doelpunt. Theo de Jong en Dick Schneider spelen hun laatste interland voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I113526.php : benaderd 12 oktober 2026), "Wytse Hoekstra (1901-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.