Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoerd Visser (1893-1982)

Persoonlijke gegevens Sjoerd Visser 


Gezin van Sjoerd Visser

Hij is getrouwd met Grietje Toonstra.

Zij zijn getrouwd op 23 mei 1914 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoerd Visser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoerd Visser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoerd Visser

Gerrit Visser
1870-1953

Sjoerd Visser
1893-1982

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1893, Kollumerland c.a.
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/107713/visser
  3. Huwelijksregister 1914, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 maart 1893 lag rond de 8,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
  • De temperatuur op 23 mei 1914 lag tussen 11,1 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 30 juli » Mobilisatie Rusland
    • 3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
    • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
  • De temperatuur op 27 februari 1982 lag tussen -0,6 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • Van zaterdag 29 mei 1982 tot donderdag 4 november 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt III met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1982: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Het Amerikaanse hooggerechtshof verwerpt een wet uit Arkansas waarin scholen verplicht zijn het creationisme te onderwijzen.
    • 14 maart » Mohammed Aliyu Datti, Nigeriaans voetballer
    • 9 juli » Coca-Cola introduceert Cola Light
    • 11 juli » Italië wint de wereldtitel door West-Duitsland in de finale van het WK voetbal met 3-1 te verslaan.
    • 27 augustus » Tijdens een vergadering in Kuala Lumpur besluiten afgevaardigden van de internationale vrouwenhockeyfederatie (IFWHA) dat hun bond definitief opgaat in de overkoepelende wereldhockeybond, de Féderation Internationale de Hockey (FIH).
    • 1 september » Gerard Schipper, Maarten Ducrot, Gerrit Solleveld en Frits van Bindsbergen worden wereldkampioen ploegentijdrit in het amateurwielrennen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Visser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Visser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Visser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Visser (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I107403.php : benaderd 19 oktober 2026), "Sjoerd Visser (1893-1982)".