De temperatuur op 19 augustus 1918 lag tussen 11,3 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
14 september » De Tsjecho-Slowaakse republiek benoemt Tomáš Masaryk tot zijn eerste president.
14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
Trouwdag 25 mei 1944
De temperatuur op 25 mei 1944 lag tussen 9,8 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
5 september » Dolle Dinsdag: Nederland wacht tevergeefs op de bevrijders.
25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
10 november » Begin van een grote razzia in Rotterdam en Schiedam, waarbij uiteindelijk circa 50.000 mannen tussen 17 en 40 jaar worden weggevoerd naar Duitsland.
15 december » Een vliegtuig met de Amerikaanse bandleider Glenn Miller aan boord verdwijnt spoorloos boven Het Kanaal.
17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.
Dag van overlijden 13 oktober 2000
De temperatuur op 13 oktober 2000 lag tussen 6,7 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
18 januari » Zwemmer Ian Thorpe scherpt in Sydney zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.42,54.
29 januari » Schaatsster Andrea Nuyt scherpt in Calgary het Nederlands record van Marianne Timmer (38,47 seconden) aan en noteert een tijd van 38,15.
6 februari » Zwemmer Ian Thorpe scherpt in Berlijn zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.41,10.
24 maart » Klaas de Vries wordt Nederlands minister van Binnenlandse Zaken, ter vervanging van de afgetreden Bram Peper. Willem Vermeend volgt De Vries op als minister van Sociale Zaken, en Wouter Bos wordt in plaats van Vermeend staatssecretaris van Financiën.
1 juli » Ingebruikname van de Sontbrug, vaste verbinding tussen Denemarken en Zweden.
8 juli » Lars Frölander scherpt bij de EK zwemmen in Helsinki het Europees record op de 100 meter vlinderslag aan tot 52,23.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I102431.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sytske Hoekstra (1918-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.