Stamboom Waterschoot en De Lepper » Petrus "Peter" van Gorp (1849-1929)

Persoonlijke gegevens Petrus "Peter" van Gorp 


Gezin van Petrus "Peter" van Gorp

Hij is getrouwd met Petronella van Hoof.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 november 1877 te Reusel, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 22 november 1877 te Reusel, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1

[1877 - 1880] het gezin woonde in de Deenestraat wijk B 10.
[1880 - 1890] wijk Deenestraat wijk B 9a, in 1888 woont het gezin aan hetKerkeind. Theresia de Bruijn, geboren 11 april 1863 te Lage Mierde,staat als dienstmeid bij hen ingeschreven vanaf 11 januari 1884, zijkomt uit Lage Mierde. Adriana van Gompel geb. 1 juli 1871 te Reuselstaat als dienstmeid bij hen ingeschreven, rond 1892 vertrekt zij naarelders binnen Reusel.
[1890 - 1899] Kerkeind wijk A 15. Op 12 november 1892 wordt HelenaLemmens geb. 3 januari 1874 te Bladel bij hen als dienstmeidingeschreven, zij komt vanuit Bladel en vertrekt op 23 oktober 1894 naarHilvarenbeek. Na 1894 wordt Johanna Kokx geb. 2 december 1872 te Reuselals dienstmeid bij hen ingeschreven, in 1900 werkt zij daar nog.
[1900 - 1910] Kerkeind wijk A 26. In maart 1900 staat Arnoldus van denBorne geb. 3 februari 1859 te Hilvarenbeek loopknecht bij heningeschreven, hij vertrekt op 18 april 1902 naar Tilburg, op 22 april1902 wordt hij als loopknecht weer bij hen ingeschreven, rond 1913vertrekt hij naar elders binnen Reusel.
[1910 - 1920] Kerkeind no. 31/2. Op 13 juli 1916 wordt DijmphnaPetronella Alphona Maria van Gorp geb. 2 september 1910 te Appleton(Noord Amerika) kleindochter bij hen ingeschreven, zij komt vanuitAppleton, en vertrekt voor 1920 weer naar Amerika. Op 18 december 1915wordt Hendrina Paulina Maria Horsting geb. 27 april 1905 te Didam alsdienstmeid bij hen ingeschreven, zij komt van binnen Reusel en vertrektvoor 1920 naar elders binnen Reusel. Op 18 januari 1916 wordt AntoniusWilhelmus Fonteijn geb. 16 augustus 1888 te Zevenaar als bakker bij heningeschreven, hij komt vanuit Woensel en vertrekt op 2 september naarZevenaar. Op 2 april 1917 wordt Petrus Cornelis Jansen geb. 4 februari1909 te Eersel als? bij hen ingeschreven, hij komt vanuit Eersel envertrekt op 23 oktober weer naar Eersel. Op 15 september 1917 wordtMaria Catharina Lavrijsen geb. 21 september 1890 te Reusel alsdienstbode bij hen ingeschreven, zij komt van binnen Reusel en vertrektop 15 november 1920 naar Stratum. Op 17 juni wordt Johanna HendrikaJansen (nicht) geb. 3 oktober 1905 te Eersel als? bij hen ingeschreven,zij komt vanuit Eersel.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus "Peter" van Gorp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus "Peter" van Gorp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus van Gorp

Petrus van Gorp
1849-1929

1877

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 april 1849 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Er wordt gezegd dat David Rice Atchison voor 1 dag president is geweest van de Verenigde Staten.
      • 5 maart » Zachary Taylor wordt beëdigd als 12e President van de Verenigde Staten
      • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
      • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
      • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
      • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.
    • De temperatuur op 16 november 1877 lag rond de 8,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
      • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
      • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
      • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
      • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
      • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • De temperatuur op 18 januari 1929 lag tussen -11,0 °C en 2,0 °C en was gemiddeld -2,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
      • 12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
      • 1 april » Introductie van de jojo in New York.
      • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
      • 7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
      • 7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
    • De temperatuur op 20 januari 1929 lag tussen -2,7 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
      • 16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
      • 18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
      • 6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
      • 15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
      • 11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Gorp

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Gorp.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Gorp.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Gorp (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Walter Waterschoot, "Stamboom Waterschoot en De Lepper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-waterschoot/I5508.php : benaderd 21 februari 2026), "Petrus "Peter" van Gorp (1849-1929)".