1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
Trouwdag 4 maart 1915
De temperatuur op 4 maart 1915 lag tussen 6,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Dag van overlijden 5 november 1981
De temperatuur op 5 november 1981 lag tussen 1,9 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van het NOS Jeugdjournaal, gepresenteerd door Leontien Ceulemans.
16 januari » In Karachi wint de Nederlandse hockeyploeg voor de eerste keer in de geschiedenis het toernooi om de Champions Trophy.
25 januari » Een Chinese rechtbank spreekt het doodvonnis uit tegen de weduwe van Mao, Jiang Qing.
11 april » Bloedige rellen beginnen in de Londense wijk Brixton.
10 mei » Bij een "aanslag" op het Binnenhof in Den Haag komen F. Jacobse en Tedje van Es van De Tegenpartij om het leven.
1 juli » In Nijmegen splitsen de amateurs van SC NEC zich af van de betaald voetbal organisatie N.E.C..
Dag van begraven 7 november 1981
De temperatuur op 7 november 1981 lag tussen -2,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,5 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
1 maart » Na de wedstrijd tegen Hércules CF wordt FC Barcelona-speler Enrique Castro González door twee mannen met een pistool overvallen en ontvoerd.
22 maart » HGC uit Wassenaar schrijft geschiedenis bij zijn 75-jarig bestaan door als eerste hockeyclub bij zowel de mannen (in 1973) als de vrouwen (1981) uit te komen in de hoogste afdeling van de Nederlandse hockeycompetitie, de hoofdklasse.
29 juli » Prins Charles treedt in het huwelijk met Diana Spencer.
3 september » Het Verdrag inzake de uitbanning van alle vormen van discriminatie van vrouwen wordt van kracht.
19 december » Medische primeur in België: een zes maanden oude Zaïrese Siamese tweeling wordt van elkaar gescheiden.
29 december » Peru kondigt de noodtoestand af in de regio’s Ayacucho, Apurímac en Huancavelica.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Walter Waterschoot, "Stamboom Waterschoot en De Lepper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-waterschoot/I18532.php : benaderd 23 februari 2026), "Johanna Maria "Johanna" Vosters (1893-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.