De temperatuur op 12 mei 1878 lag rond de 14,5 °C. Er was 5 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
Dag van overlijden 18 oktober 1965
De temperatuur op 18 oktober 1965 lag tussen 2,6 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
7 januari » Eerste uitzending van Van Gewest tot Gewest door de Nederlandse Televisie Stichting.
6 april » Vanaf Cape Kennedy wordt Early Bird gelanceerd, de eerste commerciële communicatie-satelliet.
26 mei » RSC Anderlecht wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door Standard Luik in de finale met 3-2 te verslaan.
28 mei » Het rooms-katholieke aartsbisdom Westminster in Engeland wordt gesplitst in twee kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Westminster met drie bisdommen en het nieuwe Aartsbisdom Southwark met de bisdommen Plymouth en Portsmouth en het nieuwe Bisdom Arundel en Brighton.
8 december » Bij wet wordt Claus van Amsberg genaturaliseerd tot Nederlander.
30 december » Ferdinand Marcos wordt geïnstalleerd als president van de Filipijnen.
Dag van begraven 20 oktober 1965
De temperatuur op 20 oktober 1965 lag tussen 4,0 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Walter Waterschoot, "Stamboom Waterschoot en De Lepper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-waterschoot/I15196.php : benaderd 11 maart 2026), "Henricus Petrus Jozephus "Henricus" Schollen (1878-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.