Stamboom Warmerdam » Jacobus van Leeuwen (± 1794-????)

Persoonlijke gegevens Jacobus van Leeuwen 


Gezin van Jacobus van Leeuwen

Hij is getrouwd met Ida Hogendoorn.Bron 1

Jacobus van Leeuwen is bij zijn huwelijk 22 jaar
Ida Hogendoorn is bij haar huwelijk 22 jaar
Huwelijksakte
Aktenummer 3

Zij zijn getrouwd op 4 februari 1816 te Gemeente Rijswijk, Zuid-Holland, Nederland.

bron: archief Delft

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus van Leeuwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus van Leeuwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus van Leeuwen

Jacobus van Leeuwen
± 1794-????

1816

Ida Hogendoorn
± 1794-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archief Delft, via http://collectie-delft.nl/nadere-toegang...
      Jacobus van Leeuwen

      Register
      archiefnummer0702
      inventarisnummer01861
      typeBurgerlijke standregister
      Akte
      nummer3
      typeHuwelijksakte
      plaatsRijswijk
      datum04-02-1816
      Personen
      Bruidegom
      naamJacobus van Leeuwen
      geboorteplaatsWateringen
      leeftijd22
      Vader bruidegom
      naamPieter van Leeuwen
      Moeder bruidegom
      naamMaria Warmerdam
      Bruid
      naamIda Hogendoorn
      geboorteplaatsVlaardingen
      leeftijd22
      Vader bruid
      naamTheodorus Hogendoorn
      Moeder bruid
      naamHelena Groenewegen

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 4 februari 1816 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist regen winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
      • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
      • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
      • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
      • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
      • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni

    Over de familienaam Van Leeuwen


    De publicatie Stamboom Warmerdam is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marielle Schmidt, "Stamboom Warmerdam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-warmerdam/I5680.php : benaderd 29 januari 2026), "Jacobus van Leeuwen (± 1794-????)".