Stamboom Warmerdam » Maria van Dregt (van Dreght) (1870-1940)

Persoonlijke gegevens Maria van Dregt (van Dreght) 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Maria van Dregt (van Dreght)

Zij is getrouwd met Cornelis Warmerdam.Bronnen 4, 5

Cornelis Warmerdam is bij zijn huwelijk 29 jaar


Maria van Dregt is bij haar huwelijk 22 jaar


Huwelijksakte


Aktenummer 12

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1892 te Alkemade, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.

bron: wiewaswie.nl

Kind(eren):

  1. Cornelis Warmerdam  1896-1900
  2. Onbekend Warmerdam  ± 1903-
  3. Cornelis Warmerdam  ± 1911-


Notities over Maria van Dregt (van Dreght)

Overlijdensakte
Aktenummer 729 en 31
Overleden om 08.30uur


 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Dregt (van Dreght)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Dregt (van Dreght)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Delpher, via https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?q...
    Gevestige personen
    Leidsch dagblad 4 juni 1940
  2. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/50735...
    BS Overlijden met Maria van Dregt

    Overledene
    Maria van Dregt
    Beroep
    zonder
    Geboorteplaats
    Haarlemmerliede en Spaarnewoude
    Leeftijd
    70 jaar
    Woonplaats
    Leiden
    Vader
    Jacobus van Dregt
    Moeder
    Maria Veldhuizen
    Relatie
    Cornelis Warmerdam
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    13-07-1940
    Gebeurtenisplaats
    Alkemade
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    1005
    Registratienummer
    128
    Aktenummer
    729
    Registratiedatum
    13-07-1940
    Akteplaats
    Leiden
    Collectie
    Archiefnaam: Plaatsingslijst van het archief van de ambtenaar van de burgerlijke stand Leiden, 19...
    Boek
    Overlijden 1940
    Opmerking
    Jaar: 1940
    Inventarisnummer 128 van archiefnummer 1005 in Archieven
  3. Historische Kranten - Erfgoed Leiden en Omstreken, via http://leiden.courant.nu/issue/LC/1940-0...
    Rouwadvertentie
    Leidsche Courant 13 juli 1940, pagina 4
  4. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...
    Bruidegom:Cornelis WarmerdamGeboorteplaats:AlkemadeLeeftijd:29Vader bruidegom:Kornelis WarmerdamMoeder bruidegom:Margaretha van der PloegBruid:Maria van DregtGeboorteplaats:Haarlemmerliede en SpaarnwoudeLeeftijd:22Vader bruid:Jakobus van DregtMoeder bruid:Maria VeldhuizenGebeurtenis:HuwelijkDatum:donderdag 19 mei 1892Gebeurtenisplaats:AlkemadeDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Nationaal ArchiefNationaal ArchiefPlaats instelling:Alphen aan den RijnCollectiegebied:Zuid-HollandAktenummer:12Registratiedatum:19 mei 1892Akteplaats:AlkemadeAktesoort:Huwelijksakte
  5. Historische Kranten - Erfgoed Leiden en Omstreken, via https://leiden.courant.nu/issue/LC/1917-...
    Krantenknipsel 25 jarig huwelijk
    Leidsche Courant 12 mei 1917, pagina 3

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 februari 1870 lag rond de -0,9 °C. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 32%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 19 mei 1892 lag rond de 13,1 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
  • De temperatuur op 13 juli 1940 lag tussen 9,0 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
    • 13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
    • 13 mei » Koningin Wilhelmina ontvlucht Nederland om naar Engeland te gaan vanwege de Duitse invasie van Nederland. Prinses Juliana neemt haar kinderen mee naar Canada voor hun veiligheid.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Capitulatie van het Nederlandse leger.
    • 24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Dregt (van Dreght)


De publicatie Stamboom Warmerdam is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marielle Schmidt, "Stamboom Warmerdam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-warmerdam/I4041.php : benaderd 15 januari 2026), "Maria van Dregt (van Dreght) (1870-1940)".