Stamboom Warmerdam » Petrus Ruijgrok (1875-1946)

Persoonlijke gegevens Petrus Ruijgrok 

Bron 1
  • Hij is geboren op 17 maart 1875 in Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Noord-Holland, Nederland.
    bron: wiewaswie.nl
  • Beroepen:
    • augustus 1904 Arbeider ( bron: overlijdensakte Cornelis Ruijgrok).
    • op 8 mei 1901 Arbeider (bron: huwelijksakte).
  • (Wonende) augustus 1904 in Binnenweg, Heemstede.
    bron: overlijdensakte Cornelis Ruijgrok
  • (Wonende) september 1946 in Gemeente Heemstede, Noord-Holland, Nederland.
    bron: overlijdensakte
  • Hij is overleden op 17 september 1946 in Gemeente Heemstede, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 71 jaar oud.
    bron: wiewaswie.nl

Gezin van Petrus Ruijgrok

Hij is getrouwd met Anna Wilhelmina Warmerdam.Bronnen 2, 3

Petrus Ruijgrok is bij zijn huwelijk 26 jaar
Anna Wilhelmina Warmerdam is bij haar huwelijl 25 jaar
Huwelijksakte
Aktenummer 5

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1901 te Gemeente Heemstede, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.

bron: wiewaswie.nl

Kind(eren):

  1. Cornelis Ruijgrok  1903-1903
  2. Cornelis Ruijgrok  1904-1904
  3. Onbekend Ruijgrok  ± 1908-


Notities over Petrus Ruijgrok

Geboorteakte
Aktenummer 17-03
=================
Overlijdensakte
Aktenummer 211

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Ruijgrok?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Ruijgrok

Petrus Ruijgrok
1875-1946

1901
Onbekend Ruijgrok
± 1908-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...
    Kind:
    Petrus Ruijgrok
    Geslacht:
    Man
    Geboortedatum:
    woensdag 17 maart 1875
    Vader:
    Petrus Ruijgrok
    Moeder:
    Maria Kroon
    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    woensdag 17 maart 1875
    Gebeurtenisplaats:
    Haarlemmerliede en Spaarnwoude
    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling:
    Haarlem
    Collectiegebied:
    Noord-Holland
    Aktenummer:
    17-03
    Registratiedatum:
    17 maart 1875
    Akteplaats:
    Haarlemmerliede en Spaarnwoude
  2. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...
    Bruidegom:
    Petrus Ruijgrok
    Geboorteplaats:
    Haarlemmerliede en Spaarnwoude
    Leeftijd:
    26
    Beroep:
    arbeider
    Bruid:
    Anna Wilhelmina Warmerdam
    Geboorteplaats:
    Heemstede
    Leeftijd:
    25
    Vader van de bruidegom:
    Petrus Ruijgrok
    Beroep:
    arbeider
    Moeder van de bruidegom:
    Maria Kroon
    Vader van de bruid:
    Cornelis Warmerdam
    Beroep:
    arbeider
    Moeder van de bruid:
    Maria Caspers
    Gebeurtenis:
    Huwelijk
    Datum:
    woensdag 8 mei 1901
    Gebeurtenisplaats:
    Heemstede
    Documenttype:
    BS Huwelijk
    Erfgoedinstelling:
    Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling:
    Haarlem
    Collectiegebied:
    Noord-Holland
    Aktenummer:
    5
    Registratiedatum:
    8 mei 1901
    Akteplaats:
    Heemstede
    Aktesoort:
    H
  3. Overig, via https://nha.courant.nu/issue/HD/1901-05-...
    Burgerlijke Stand Huwelijk
    Haarlem's dagblad 13 mei 1901, pagina 5

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 maart 1875 lag rond de 3,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
  • De temperatuur op 8 mei 1901 lag tussen 3,3 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (39%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
    • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
    • 22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
    • 14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
    • 2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
    • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
  • De temperatuur op 17 september 1946 lag tussen 9,3 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 24,7 mm neerslag gedurende 5,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
    • 5 maart » Als eerste staatsman van de geallieerde bevrijders spreekt Winston Churchill over het IJzeren Gordijn in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
    • 6 april » Oprichting van de Noorse omnisportvereniging Drøbak/Frogn IL na een fusie van Drøbak BK (1920) en Frogn IL (1934).
    • 9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
    • 21 mei » De KLM begint als eerste luchtvaartmaatschappij op het Europese vasteland een luchtdienst op New York.
    • 28 juni » De Grondwetgevende Vergadering van Italië kiest Enrico De Nicola tot voorlopig staatshoofd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ruijgrok

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ruijgrok.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ruijgrok.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ruijgrok (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Warmerdam is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marielle Schmidt, "Stamboom Warmerdam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-warmerdam/I2469.php : benaderd 20 januari 2026), "Petrus Ruijgrok (1875-1946)".