Stamboom Warmerdam » Geertje (Geertruida) van Beek (1838-1865)

Persoonlijke gegevens Geertje (Geertruida) van Beek 

Bron 1

Gezin van Geertje (Geertruida) van Beek

Zij is getrouwd met Simon Vrijburg.Bron 2

Simon Vrijburg is bij zijn huwelijk 32 jaar


Geertruide van Beck is bij haar huwelijk 21 jaar


 


Huwelijksakte


Aktenummer 2

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1859 te Sassenheim, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.

bron: wiewaswie.nl

Gebeurtenis (Death of Spouse).


Notities over Geertje (Geertruida) van Beek

Geboorteakte
aktenummer 1
===============
Overlijdensakte
Aktenummer 11

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje (Geertruida) van Beek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...
    Overledene:
    Geertruida van Beek
    Geboorteplaats:
    Sassenheim
    Leeftijd:
    ruim 27 jaar
    Woonplaats:
    Sassenheim, no. 112
    Vader:
    Theodorus van Beek
    Moeder:
    Maria Gorst
    Relatie:
    Petrus van Tol
    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    maandag 29 mei 1865
    Gebeurtenisplaats:
    Sassenheim
    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Erfgoed Leiden en OmstrekenErfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling:
    Leiden
    Collectiegebied:
    Zuid-Holland
    Archief:
    661
    Registratienummer:
    30
    Aktenummer:
    11
    Registratiedatum:
    1865
    Akteplaats:
    Sassenheim
    Collectie:
    Archiefnaam: Overlijdens, Deel: 30, Periode: 1861-1870
    Boek:
    Overlijden 1861 - 1870.
    Opmerking:
    eerder weduwe van Simon Vrijburg
  2. Wiewaswie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...
    Bruidegom:Simon VrijburgGeboorteplaats:SassenheimGeboortedatum:maandag 1 januari 1827Leeftijd:32Vader bruidegom:Dirk VrijburgMoeder bruidegom:Joanna WarmerdamBruid:Geertruida van BeekGeboorteplaats:SassenheimGeboortedatum:maandag 1 januari 1838Leeftijd:21Vader bruid:Dirk van BeekMoeder bruid:Marijtje GarstGebeurtenis:HuwelijkDatum:donderdag 12 mei 1859Gebeurtenisplaats:SassenheimDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Nationaal ArchiefNationaal ArchiefPlaats instelling:Den HaagCollectiegebied:Zuid-HollandAktenummer:2Registratiedatum:12 mei 1859Akteplaats:SassenheimAktesoort:HuwelijksakteOpmerking:Dirk Vrijburg, overleden

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 januari 1838 lag rond de -10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
  • De temperatuur op 29 mei 1865 lag rond de 19,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 14 april » President Abraham Lincoln neergeschoten door John Wilkes Booth, zijn minister van Buitenlandse Zaken Seward wordt neergestoken door mede-samenzweerder Lewis Paine.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Beek

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Beek.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Beek.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Beek (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Warmerdam is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marielle Schmidt, "Stamboom Warmerdam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-warmerdam/I2091.php : benaderd 31 januari 2026), "Geertje (Geertruida) van Beek (1838-1865)".