Vries/van der Lijn » Gerhard van Selbach

Persoonlijke gegevens Gerhard van Selbach 


Gezin van Gerhard van Selbach

Hij is getrouwd met Anna Margaretha Emmen.

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1688.

huwelijkscontract

Kind(eren):



Notities over Gerhard van Selbach


.Gerhard van Selbach is landschrijver van het Landschap Drenthe. Hij erft in 1679 van zijn neef Hendrik van Selbach bezittingen in Zuidlaren waaronder het huis Laarwoud. Blijkens een eigenhandig geschreven aantekening ‘in aedibus Laerwolt’ (op het huis Laarwoud) wonen Margaretha en Gerard ook daadwerkelijk op Laarwoud. Van Gerard is waarschijnlijk het stenen wapen dat boven de baanderdeur van het schathuis is gemetseld. Op het schildje, voorzien van een parelkroon, staan de letters G.V.S. Laarwoud is na 1750 door een latere eigenaar aanzienlijk verbouwd en uitgebreid met zijvleugels.72)
Uit het huwelijk van Anna Margaretha en Gerhard: 2 kinderen.

DGJ 2007

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerhard van Selbach?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gerhard van Selbach


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1688: Bron: Wikipedia
    • 4 augustus » Keizer Leopold I verheft de graven George August Samuel van Nassau-Idstein en Walraad van Nassau-Usingen tot Rijksvorst.
    • 5 november » Stadhouder Willem III landt in het Engelse Brixham, waarmee de 'Glorious Revolution' begint en Willem koning van Engeland wordt.
    • 26 november » Lodewijk XIV verklaart de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden de oorlog.

Over de familienaam Van Selbach


De publicatie Vries/van der Lijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Vries, "Vries/van der Lijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vries/I37690.php : benaderd 31 januari 2026), "Gerhard van Selbach".