Vries/van der Lijn » Sybolt Reempts Detmers (1675-1745)

Persoonlijke gegevens Sybolt Reempts Detmers 


Gezin van Sybolt Reempts Detmers

Hij is getrouwd met Jantje Hessels.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Sybolt Reempts Detmers


Sybolt Detmers was landbouwer te Meeden, sinds 1708 op de vaderlijke boerderij tussen de Dorpsstraat en het Zuidwendingerdiep (nadat eerst twee kinderen uit zijn vader's eerste huwelijk het bedrijf hadden gehad). Voordien woonde hij bij zijn moeder en haar tweede man), vanwaar hij 4.3.1698 met attestatie werd ingeschreven als kerklidmaat te Meeden (doch hem en zijn vrouw is nadien een jaarlang het H.Avondmaal ontzegd wegens "ergerlijke ontucht").
"Den 1 Martij 1700
Consistorij gehouden
Is voorgekomen de droevige en seer anstootelijcke
hoererije van Sijbel Detmers en Jantijn Hessels
welcke het Avontm: ontseijt is.
Is met attestatie van Groningen gekomen
Margijn Harms huisvrouw van Harm Jans
"
Blijkens de rekeningen der provinciale bezittingen behoorden hij de boerderij 494 deimt cultuurgrond (174 deimt dalbouw, 34 deimt erfhof land, 284 deimt hooi- en weideland) benevens 70 deimt veen. De pacht bedroeg sinds 1708 jaarlijks 55 gid., later 67 ½ gld. Daarnaast had hij eigen bezit, dat 28.6.1745 door de erfgenamen werd verdeeld, t.w. deimt groenland te Meeden bij de pastorie, 2 ½ deimt land bij Eexta, .. deimt groenland te Meeden in de "veertien swat", drie stukken bouwland tussen de bovenveensloot en de dorpsstraat, een stuk land van 13 ½ deimt te Meeden, een stuk land bij de kerk ("het Venje"; de helft daarvan kocht hij 16.6.1718 voor 408 gld.), 4 deimt groenland te Meeden ("de Braders"), drie stukken land in het westen van Meeden, 8 deimt land te Meeden ten noorden van de Zevenvoldster weg, 8 deimt land te Meeden mandelig met anderen, een boerderij te Holtgaste in Ost Friesland (geërfd van zijn broer Frans Jans Detmers), veen bij Ommelanderwijk en in het westen en oosten van Meeden, en een behuizing met tuin. Dit eigen bezit te Meeden werd in de registers voor de verponding in 1721 gesteld op 77 deimt en 19 grazen, ten dele verhuurd. Voorts bezat hij obligaties over schepen.
Ter ontginning der venen tussen Meeden en de Zuidwending sloten Eenje Edzens en Sybolt Detmers voor zichzelf en namens enige anderen een overeenkomst tot het graven van een kanaal van de Zuidwending en van de Onmelanderwijk. Eenje Edzens en Sybolt Detmers namen voor een ze… portie deel in de Tripscompagnie. Voorts is bekend, dat hij 24.5.17 en 17.12.1744 geld uitleende, - dat hij 30.12.1704 samen met zwager Reinke Hessels voor 1150 gld. een boerderij kocht tussen de dorpsstr en de bovenveensloot (25.2.1706 de eigen helft verkocht voor 575gld
- dat hij 20.12.1713 met broer Frans Jans een stuk land te Meeden verhuurde voor jaarlijks 6 gld.,- dat hij 5.5.1717 de helft van een stuk groenland kocht,- dat hij 15.6.1737 de helft van een huis verkocht, en dat hij 6.4.1739 met zijn zoon Detmer een snabbeschuit 1230 gld voor anderen betaalde en zo het eigendomsrecht verwierf. In 1730 betaalde hij jaarlijks 16 gld. belasting, later 18 gld., waar hij behoorde tot de hoogstaangeslagenen ter plaatse.
Vele jaren was hij ouderling der hervormde gemeente. In die tijd had van 7.3.1726 tot 16.8.1734 diepgaande meningsverschillen met Luitje Tonnis, een mede-ouderling, waarbij tenslotte vier naburige predikanten arbitreerden, zoals uit de kerkeraadsnotulen blijkt.
Ook was hij zijlvest van het Termunterzijl en behoorde hij tot de plaatselijke collatoren met drie stemmen. Het familiewapen op de nu verlorengegane grafsteen was: gedeeld, een hart met zwaard en pijl kruiselings doorstoken, II een klimmende Leeuw (bron J.W. Schaap)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sybolt Reempts Detmers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sybolt Reempts Detmers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sybolt Reempts Detmers

Sybolt Reempts Detmers
1675-1745



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1675: Bron: Wikipedia
    • 4 mei » Koning Charles II geeft opdracht voor de bouw van het Koninklijk Observatorium van Greenwich.
    • 10 augustus » Eerstesteenlegging van het Koninklijk Observatorium van Greenwich door koning Charles II.
    • 29 september » Frederik van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Johan Ernst.
    • 29 oktober » Leibniz gebruikt voor het eerst het -teken voor integralen.
    • 2 november » De naam van de Colombiaanse stad Medellín wordt veranderd van Poblado de San Lorenzo in Villa de Nuestra Señora de la Candelaria de Medellín.
    • 11 november » De wiskundige Gottfried Wilhelm Leibniz demonstreert voor de eerste keer de integraalrekening.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Detmers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Detmers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Detmers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Detmers (onder)zoekt.

De publicatie Vries/van der Lijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Vries, "Vries/van der Lijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vries/I3501.php : benaderd 11 januari 2026), "Sybolt Reempts Detmers (1675-1745)".