Hij is getrouwd met Maria Josepha Huetinck.
Zij zijn getrouwd op 30 juli 1908 te Amsterdam, hij was toen 25 jaar oud.Bron 1
Getuigen: Jacob Beert Zwart, broeder der bruidegom, behanger, 31 jaar; Gerrit Bolderdijk, koopman, 27 jaar; Frederik Bernard Schut, oom des echtgenoots, 46 jaar, kleermaker en Antoon van der Weerd, zwager des echtgenoots, vleeschhouwer, 33 jaar.
[https://www.genealogieonline.nl/stamboom-zuur-van-vuure/I522.php]
Uitgeloot voor dienst. Uit huw. bijlagen reg 6E fol 1v 1908
De naam van hun huis op Fransepad 32 was wel uniek - RIHEMAMABOTUBECOEMLOGUVEGE - (Rie-Henk-Map-Max-Bob-Tu-Bep-Cocky-Emmie-Loes-Guus-Vetje-Gerard)
Dat waren alle eerste twee letters van de 12 kinderen en de hond, de hond was ouder dan het laatste kind en heette Vetje.
Tijdens de oorlog waren er geregeld Duitsers die vroegen welke taal erop het huis stond en dan zei de Moeder van Guus altijd dat betekent 12 kinderen en een hond…..
Marinus (Opa) sprak wel regelmatig over prof Pootjes uit Hilversum maar Guus kon zich niet meer herinneren wat hun band of connectie was. Ook herinnert ze zich wel dat er gesproken werd over familie die in Hilversum woonde, maar is er nooit op bezoek geweest of omgekeerd.
Marinus was een leuke, gezellige en zeer sportieve vader, een natuurliefhebber, maar zorgde ook goed voor zichzelf, een “womanizer” met wat minder verantwoordelijkheidsgevoel.
Er zou - volgens Guusta - ook nog een kind Frits zijn geweest, dat kort heeft geleefd (staat niet op gezinskaart)
In 1944 kwam Jet (moeder van Bea) zij zat ondergedoken in Huizen, maar daar kwamen steeds meer Duitsers naartoe en ze voelde zich er niet meer veilig. Op een dag is zij gevlucht op haar sloffen en met haar schort nog aan. Ze wist als ze de tramrails (de tram werd de Gooise moordenaar genoemd) zou volgen, zij in Blaricum moest uitkomen. Toen ze eenmaal in het dorp aankwam heeft ze de weg gevraagd naar een kunstschilder met een groot gezin en toen werd ze naar het Fransepad gewezen waar ze ook is gebleven tot einde van de oorlog.
De oudste kinderen Zwart waren toen het huis al uit en Moeder Zwart (zij was een echte lieve vrouw en moeder) vond het goed dat ook zij kon blijven. De man van Jet, Rinus van Praag kwam af en toe als het niet veilig was op zijn onderduikadres langs voor paar dagen. Dan bracht hij geld voor het gezin.
Wel zorgde hij dat er tijdens de oorlog af en toe iets te eten was door met de fiets op hongertochten te gaan richting Zwolle en ruilde daar sieraden en andere spullen tegen eten.
Loes en Guus gingen ook af en toe mee met een bakfiets en een fiets met houten banden, dan gingen ze bij de soepfabriek soep eten dat werd daar uitgedeeld aan degene die op hongertocht waren.
Zij (Loes en Guus) ontmoeten daar dan hun vader en sliepen dan gezamenlijk in Harderwijk. Ze gingen bij de boerderijen om eten vragen.
Op de foto gemaakt in Blaricum waar zij toen woonden, alle 11 kinderen Zwart op de jongste Gerard (nummer 12) na, want die was toen nog niet geboren.
Vlnr staand: Cockie, Bob, Map, Max, Bep,
Midden: Henk en Rie (de twee oudste kinderen)
Onder vlnr: Tu, Loes, Guus en Emmie helemaal rechts op de grond.
Over Marinus nog het volgende:
Marinus Zwart werd in 1882 in Amsterdam geboren. Hier woonde en werkte hij tot 1910. Later woonde en werkte hij eveneens een langere periode in Domburg ( tot 1919), Laren, Hilversum, Blaricum en Loosdrecht. Marinus Zwart overleed in 1970 in Hilversum. In de periode dat hij in Domburg woonde en werkte raakte hij nauw bevriend met de daar verblijvende schilders Jan Toorop en Piet Mondriaan. Hoewel zij elkaar over en weer beïnvloed hebben was er van een gezamenlijk streven naar een gemeenschappelijke stijl geen sprake. Ieder volgde zijn individuele persoonlijkheid. Wel zochten zij allen hun inspiratie in het Zeeuwse licht, in de duinen, de bossen en in de karakteristieke Zeeuwse bevolking.Op een oude foto uit 1915 staat de kunstenaarskolonie te poseren voor het tentoonstellingsgebouwtje naast de villa Marezate. Op de foto staan o.a. Jan Toorop, Hart Nibbrig, Jan Heyse, Charley Toorop en Marinus Zwart.Zwart was een knap landschapschilder. Hij schilderde in een lichte, zonnige kleurstelling. In de periode dat hij in ’t Gooi woonde en werkte, schilderde hij vooral landschappen en plasgezichten.
Foto met "Hup Bob Zwart" is genoemen toen Bob naar Papoea Nieuw-Guinea vertrok.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Marinus Zwart | ||||||||||||||||||
1908 | ||||||||||||||||||
Maria Josepha Huetinck | ||||||||||||||||||