Stamboom Vredeling » Philip Jacob Kortes (1890-1945)

Persoonlijke gegevens Philip Jacob Kortes 

  • Hij is geboren op 23 december 1890 in Amersfoort.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 545
    Gemeente: Amersfoort
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 496
    Aangiftedatum: 24-12-1890
    Kind Philip Jacob Kortes
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 23-12-1890
    Geboorteplaats: Amersfoort
    Vader Philip Kortes
    Moeder Wilhelmina Hendrika van Nijkerk
  • Feit: (vermelding) Hij begon een meubelzaak aan de Leusderweg die voortgezet werd door zijn zoon Henk en later door twee kleinzonen..Bron 1
  • Woonachtig: Langegracht 31 Amersfoort.Bron 2
    Geboortehuis kinderen Kortes. Pand is voormalige brouwerij De Lelie
  • Hij is overleden op 11 augustus 1945 in Amersfoort, hij was toen 54 jaar oud.
    BronBurgerlijke stand - Overlijden
    ArchieflocatieHet Utrechts Archief
    AlgemeenToegangnummer: 1221
    Inventarisnummer: 1391
    Gemeente: Amersfoort
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 846
    Aangiftedatum: 14-08-1945
    OverledenePhilip Jacob Kortes
    Geslacht: Mannelijk
    Overlijdensdatum: 11-08-1945
    Leeftijd: 54
    Overlijdensplaats: Amersfoort
    VaderPhilip Kortes
    MoederWilhelmina Hendrika Nijkerk
    PartnerSara Eleonora Vredeling
    Relatie: Echtgenoot
  • Registratie van overlijden op 14 augustus 1945.Bron 3
  • Hij is begraven in Leusden (Rusthof).Bron 4
  • Een kind van Philip Kortes en Wilhelmina Hendrika van Nijkerk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 oktober 2022.

Gezin van Philip Jacob Kortes

Hij is getrouwd met Sara Eleonora Vredeling.

Zij zijn getrouwd op 11 april 1917 te Amersfoort, hij was toen 26 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 463
Inventarisnr: 82
Gemeente: Amersfoort
Soort akte:Huwelijksakte
Aktenummer:57
Datum:11-04-1917

Kind(eren):

  1. Philip Kortes  1918-1995 
  2. Hendrikus Kortes  1920-1983 
  3. Willem Jacob Kortes  1925-2019 
  4. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Philip Jacob Kortes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Philip Jacob Kortes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Philip Jacob Kortes


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. http://members.casema.nl/theo.onwezen/kortes1/kortes1-frm3.htm [verouderd]
    2. Mail Ria Kortes
    3. (Niet openbaar)
    4. https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/1000796/1435976/Sara-Eleonora-Vredeling-1890-1978

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 december 1890 lag rond de -7,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
      • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
      • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
      • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
      • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
      • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • De temperatuur op 11 april 1917 lag tussen -5,5 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 4,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
      • 8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
      • 14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
      • 9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
      • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
      • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • De temperatuur op 11 augustus 1945 lag tussen 10,9 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 12,3 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
      • 11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
      • 30 april » Adolf Hitler en Eva Braun plegen zelfmoord na een dag getrouwd te zijn. Hiermee valt het Kabinet-Hitler in Nazi-Duitsland.
      • 10 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 wordt door de bemanning van de Amerikaanse onderzeeboot Cod vernietigd omdat het vastzit op een rif.
      • 28 augustus » In Argentinië wordt de krant Clarín opgericht.
      • 26 september » Oprichting van de Iraanse voetbalclub Esteghlal FC.
      • 21 oktober » Stemrecht voor vrouwen: vrouwen mogen voor de eerste keer stemmen in Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kortes

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kortes.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kortes.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kortes (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Vredeling is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Vredeling, "Stamboom Vredeling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vredeling/I252.php : benaderd 16 februari 2026), "Philip Jacob Kortes (1890-1945)".