Stamboom Vos » Freerks Aikes Vos (1757-1827)

Persoonlijke gegevens Freerks Aikes Vos 


Gezin van Freerks Aikes Vos

Hij is getrouwd met Geertje Alles Bos.

Zij zijn getrouwd op 20 september 1784 te Oosterwijtwerd, hij was toen 27 jaar oud.

Er is (ook) een huwelijkscontract van 15-02-1782 te Bierum.

Bronvermelding
Minuten van akten 1773-1783, archiefnummer 733, inventarisnummer 894, aktenummer 733
Gemeente: Gerecht van de Vierburen of Godlinze, Losdorp, Spijk en Bierum
Periode: 1773-1783

Kind(eren):

  1. Mattje Aikes Vos  1787-1825


Notities over Freerks Aikes Vos

den 25 September 1803 is de proefpredicatie gedaan, en zijn met attestatie aangekomen
Aike Freriks Vos, en Geertjen Alles, beijde van Bierum, zijnde daarop den 3 october het H. en hoogwaerdig avondmaal bedient.

In het boek over boerderijen, borgen en buitenplaatsen rond Delfzijl staat een artikel van Henk Boels.
Hierin schrijft hij:
"De revolutie op zijn retour 1801-1810 Bestuur en Financien." "Als voorlopige bestuurders van de vesting kwamen op het kussen dokter Johannes ter Haar, koopman Aike Freerks Vos, houtkoper en kalkbrander Jan Jans Vos en de schipper Jan CXornelis Borst."

Hieruit blijkt dus dat Aike Freerks Koopman was en van redelijke invloed. Maar het bestuur in die tijd wordt omschreven als "was bepaald geen lolletje"

In het overlijdensakte staat dat Aeike Freerks Vos deurwaarder van beroep was.

Aeike Freerks Vos was ook voormond over de bruid Grietje Alles en haar beide zussen.

Aeike Freerks Vos was ook dedigsman (=scheidsman) bij het huwelijk van Anna Catharina Tjaden en Dermannus van Zwol.

Aike Freerks Vos wordt ook geschreven als Eike Freerks Vos en Geertje Alles Bos als Geertjen Alles (zonder Bos). In het huwelijkscontract van 15-02-1782 wordt als oom genoemd Bartelt Eikes Vos (geb 1732)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Freerks Aikes Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Freerks Aikes Vos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Freerks Aikes Vos

Freerks Aikes Vos
1757-1827

1784

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Freerks Aikes Vos



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 september 1784 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
      • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
      • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
      • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
    • De temperatuur op 24 juni 1827 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
      • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
      • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
      • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
      • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
      • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
      • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vos (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Vos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Vos, "Stamboom Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vos/I1054.php : benaderd 8 januari 2026), "Freerks Aikes Vos (1757-1827)".