14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
12 december » US Steel wordt opgericht.
Trouwdag 16 maart 1922
De temperatuur op 16 maart 1922 lag tussen 2,7 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
14 maart » Oprichting van de Missio sui juris Urga in Mongolië.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
12 september » Opening van het Stade Marcel Picot in de Franse stad Tomblaine.
29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
Dag van overlijden 4 oktober 1974
De temperatuur op 4 oktober 1974 lag tussen 7,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 33,2 mm neerslag gedurende 10,6 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » Patricia Hearst (19), dochter van uitgever Randolph Hearst wordt ontvoerd door het Symbionese Liberation Army.
3 maart » Turkish Airlines-vlucht 981, uitgevoerd met een Douglas DC-10 stort neer bij Parijs, alle 346 inzittenden komen om.
6 april » In Brighton (Engeland) wint ABBA het 19e Eurovisiesongfestival, met het liedje Waterloo.
30 juni » Het Nederlands voetbalelftal verslaat ook de DDR bij het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Het duel in Gelsenkirchen eindigt in 2-0 door doelpunten van Johan Neeskens en Rob Rensenbrink.
24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
13 september » Gijzeling van de Franse Ambassade in Den Haag door leden van het Japanse Rode Leger.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob Vollmar, "Stamboom Vollmar, Krüse, Jonker, Van Gulik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vollmar/R5054.php : benaderd 4 maart 2026), "Trijntje Pronk (1900-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.