Stamboom Vollmar, Krüse, Jonker, Van Gulik » Roelof Stoepker (1830-1904)

Persoonlijke gegevens Roelof Stoepker 

Bron 1
  • Hij is geboren op 21 oktober 1830 in Usquert.
  • Beroep: landbouwer in Eierland (1851, 1877, 1880, 1884, 1887, 1889, 1897).
  • Hij is overleden op 16 juli 1904 in Gemeente Texel, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 73 jaar oud.

Gezin van Roelof Stoepker

Hij is getrouwd met Pietertje Cornelis Boon.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Geertruida Stoepker  1865-1938 


Notities over Roelof Stoepker

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief

Gemeente: Texel

Soort akte: Huwelijksakte

Aktenummer: 50

Datum: 23-10-1851

Bruidegom Roelf Stoepker

Leeftijd: 20

Geboorteplaats: Usquert

Bruid Pietertje Boon

Leeftijd: 19

Geboorteplaats: Texel

Vader bruidegom Pieter Roelfs Stoepker

Moeder bruidegom Grietje Jacobs Rillema

Vader bruid Cornelis Cornelis Boon

Moeder bruid Cornelisje Koning

Nadere informatie beroep bg.: landbouwer; beroep vader bd.: veefokker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Stoepker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Stoepker

Roelof Stoepker
1830-1904



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Egan Jacobus Web Site, Jack Egan, Roelof Stoepker, 27 september 2015
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Egan Jacobus Web Site
    Stamboom: Egan Jacobus

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 oktober 1830 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » De pangeran Diponegoro wordt ondanks een vrijgeleide door luitenant-generaal baron De Kock te Magelang gevangengenomen. Einde van de Java-oorlog (opstand tegen het Nederlands gezag in Java).
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België
  • De temperatuur op 16 juli 1904 lag tussen 13,6 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
    • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
    • 31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stoepker

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stoepker.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stoepker.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stoepker (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Vollmar, "Stamboom Vollmar, Krüse, Jonker, Van Gulik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vollmar/R5018.php : benaderd 6 januari 2026), "Roelof Stoepker (1830-1904)".