Stamboom Vogt » Joseph (Johannes Josephus) Hamers (1784-1850)

Persoonlijke gegevens Joseph (Johannes Josephus) Hamers 

  • Hij is geboren op 18 mei 1784 in Heerlerheide, Heerlen (LB).
  • Beroep: landbouwer; dagloner; werkman.
  • Hij is overleden op 19 augustus 1850 in Heerlen (LB), hij was toen 66 jaar oud.
    Overlijden op 19 augustus 1850 te Heerlen
    Overledene (mannelijk)
    ? Jan Jozef Hamers, geboren te Heerlen, 66 jaar oud
    Vader
    Herman Hamers
    Moeder
    Anna Katharina Vandermullen
    Partner
    ? Maria Anna Cörvers
    Extra informatie
    Relatie echtgenoot
    Bronvermelding
    Regionaal Historisch Centrum Limburg, BS Overlijden
    Burgerlijke Stand in Limburg, Heerlen, archief 12.038, inventarisnummer 18,
    20 augustus 1850, aktenummer 89
  • Een kind van Hermanus Hamers en Anna Catharina van der Mullen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 december 2018.

Gezin van Joseph (Johannes Josephus) Hamers

Hij is getrouwd met Maria Anna Cörvers (Körvers).

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1812 te Heerlen (LB), hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Maria Helena Hamers  1819-1893 
  2. Johannes Hamers  1823-1851


Notities over Joseph (Johannes Josephus) Hamers

Registratie
Partij
? Joseph Hamers, geh. met Maria Anna Körvers
? Maria Anna Körvers, geh. met Joseph Hamers
Wederpartij
? Jan Hamers
Extra informatie
Notaris Smeets, J.W.D.
Aard van de akte Toestemming
Aktevorm Brevet
Omschrijving Toestemming voor de nationale militie als nummerverwisselaar op te treden
Bronvermelding
Rijckheyt, centrum voor regionale geschiedenis te Heerlen, Notariële archieven
Index op de notariële akten, notaris J.W.D. Smeets, 1846, Heerlen, archief 116,
inventarisnummer 350, aktenummer 81 (beschikbaar op microfiche)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joseph (Johannes Josephus) Hamers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joseph (Johannes Josephus) Hamers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joseph (Johannes Josephus) Hamers


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 mei 1784 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
      • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
      • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
      • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
    • De temperatuur op 8 oktober 1812 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
      • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
      • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
      • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
      • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
      • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
    • De temperatuur op 19 augustus 1850 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
      • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
      • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
      • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
      • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
      • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hamers

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hamers.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hamers.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hamers (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Vogt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wiel Vogt, "Stamboom Vogt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vogt/I351.php : benaderd 14 januari 2026), "Joseph (Johannes Josephus) Hamers (1784-1850)".