Stamboom Vogt » Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg) (± 1090-1133)

Persoonlijke gegevens Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg) 


Gezin van Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)

Hij is getrouwd met Ermgard van Zutphen.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Hendrik I van Gelre  ± 1118-1182 


Notities over Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)

Gerard II (ook wel Gerard V van Wassenberg) (ca 1090 - 16 oktober 1133) was van 1129 tot 1131/1133 graaf van Wassenberg en Gelre.
Hij was de zoon van Gerard I van Gelre (Gerard IV van Wassenberg). Toen zijn vader in 1129 overleed volgde hij die op als graaf van Gelre en graaf van Wassenberg. Hij trouwde met Ermgard van Zutphen, de erfdochter van het graafschap Zutphen wier bezittingen bestonden uit gebied ten oosten van de IJssel (Zutphen) en talrijke buitenposten in Friesland, Westfalen en het Rijnland.
Gerard handhaafde deze erfenis tegen de bisschop van Münster en kreeg daarbij steun van de hertog van Neder-Lotharingen.
Hij ligt begraven in de kerk van Wassenberg. Gerard werd opgevolgd door zijn zoon Hendrik I.
(Bron: Wikipedia)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Gelre (Gerard V Van Wassenberg)


    De publicatie Stamboom Vogt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wiel Vogt, "Stamboom Vogt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vogt/I293.php : benaderd 11 januari 2026), "Gerard Ii van Gelre (Gerard V Van Wassenberg) (± 1090-1133)".