Stamboom families Vlietstra, Piebes en aangetrouwde families » Willem Kregel (1896-????)

Persoonlijke gegevens Willem Kregel 

  • Hij is geboren op 24 februari 1896 in Obergum (Winsum; Groningen).Bron 1
    Alle Groningers (www.allegroningers.nl)
    Registratiedatum 24-02-1896
    Geboorte 24-02-1896 Obergum gem. Winsum
    Kind Willem Kregel
    Geslacht m
    Vader Willem Kregel
    Leeftijd 21 jaar
    Beroep dagloner
    Moeder Sjoukje Hof
    Bron Geboorteregister Winsum 1896
    Aktenummer 5
  • Registratie van geboorte op 24 februari 1896.Bron 1
  • Een kind van Willem Kregel en Sjoukje Hof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 maart 2014.

Gezin van Willem Kregel

Hij is getrouwd met Berendina Engels.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1920 te Ten Boer (Groningen), hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Alle Groningers (www.allegroningers.nl)
Huwelijk 05-06-1920 Ten Boer
Bruidegom Willem Kregel, machinist
Geboren Winsum
Vader bruidegom Willem Kregel, fabrieksarbeider
Moeder bruidegom Sjoukje Hof
Bruid Berendina Engels, dienstmeid
Geboren Oude Pekela
Vader bruid Berend Engels
Moeder bruid Annechiena Koopman
Diversen bruidegom 24 jaar; bruid 23 jaar
Bron Huwelijksregister Ten Boer 1920
Aktenummer 34

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Kregel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Kregel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Kregel

Willem Kregel
1896-????

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Winsum
  2. BS Ten Boer

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 februari 1896 lag rond de -5.3 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
  • De temperatuur op 5 juni 1920 lag tussen 5,6 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 0.3 mm neerslag. Er was 0.2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
    • 15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
    • 19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
    • 8 augustus » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Spartak Myjava.
    • 20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kregel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kregel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kregel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kregel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Willem Vlietstra, "Stamboom families Vlietstra, Piebes en aangetrouwde families", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vlietstra-piebes/I1072297387.php : benaderd 9 augustus 2025), "Willem Kregel (1896-????)".