Stamboom Vlassenroot, Leus, Breugelmans en Baeten » Gradus Johannes Leus (1816-1891)

Persoonlijke gegevens Gradus Johannes Leus 

  • Hij is geboren op 21 oktober 1816 in Almelo (Nl).
    Geboorte - Almelo (Stad)
    Aangiftedatum: 23 oktober 1816 om 11.00 uur
    Geboren 21 oktober 1816 om 05.00 uur te Almelo
    Kind: Gradus Johannes, zoon van;
    Vader: Frederikus Leus, oud ruim 40 jaar, kuiper te Almelo
    Moeder: Hermina Brinkhuis
    [bron: Geboorteregister Stad Almelo 1816, aktenr.100]
  • Hij is overleden op 10 januari 1891 in Vriezenveen (Nl), hij was toen 74 jaar oud.Bron 1
    egister Tubbergen 1885, aktenr.18]
    10 januari 1891 :Overlijden - Vriezenveen
    Aangiftedatum: 12 januari 1891
    Overleden 10 januari 1891 om 22.00 uur "in het huis
    staande te Vriezenveen, wijk drie nummer honderd en twee"
    Overledene: Gradus Johannes Leus, oud 74 jaar, zonder beroep
    Geboren te Stad Almelo, wonende te Vriezenveen
    Weduwnaar eerst van Maria Hagedoorn,
    laatst van Hendrika Koelen
    Vader: Frederikus Leus
    Moeder: Hermina Brinkhuis, beiden overleden
    [bron: Overlijdensregister Vriezenveen 1891, aktenr.6]
  • Een kind van Frederikus Leus en Hermina Brinkhuis
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 juni 2020.

Gezin van Gradus Johannes Leus

(1) Hij is getrouwd met Maria Hagedoorn.

Zij zijn getrouwd op 23 juli 1842 te Vrienzeen (Nl), hij was toen 25 jaar oud.

en
Hermina Brinkhuis is dezelfde persoon als Mina Kuipers, dit verschil i
doordat haar vader, Bartus Kuipers, die tijdens zijn leven op het Brinkh
zich soms naar dat huis of deze plaats noemde.
[bron: Huwelijksregister Vriezenveen 1842, aktenr.15]

- Gradus en Maria kwamen op 18 december 1847 met het schip
de Mississippi aan in Amerika, samen met de moeder van Maria,
haar boer Albertus met zijn gezin en zus Lena met haar kinderen.
[bron: http://www.castlegarden.org/][04-01-2017]

(2) Hij is getrouwd met Hendrika Koelen.

Zij zijn getrouwd op 24 juni 1885 te Tubbergen (Nl), hij was toen 68 jaar oud.

uwelijk (met Gradus Johannes Leus) - Tubbergen
Huwelijk: 24 juni 1885 te Tubbergen
Bruidegom: Johannes Leus, oud 68 jaar, zonder beroep
Geboren te Stad Almelo, wonende te Tubbergen
Weduwnaar van Maria Hagedoorn
Vader: Fredericus Leus
Moeder: Hermina Brinkhuis, beiden overleden
Bruid: Hendrika Koelen, oud 49 jaar, zonder beroep
Geboren en wonende te Tubbergen
Weduwe van Johannes Mensink
Vader: Johannes Koelen
Moeder: Hendrika Oude Mensink, beiden overleden
[bron: Huwelijksregister Tubbergen 1885, aktenr.18]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gradus Johannes Leus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gradus Johannes Leus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gradus Johannes Leus

Egbert Leus
± 1751-1822
Janna Rapshuis
± 1755-????
Hermina Brinkhuis
± 1777-1829

Gradus Johannes Leus
1816-1891

(1) 1842
(2) 1885

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. wietze steensma

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 oktober 1816 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zwaar storm(achtig) bui hagel weerlicht. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
      • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
      • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
      • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
      • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
      • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
    • De temperatuur op 24 juni 1885 lag rond de 21,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
      • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
      • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
      • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
      • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
    • De temperatuur op 10 januari 1891 lag rond de -2,5 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
      • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
      • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
      • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
      • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Leus

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leus.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leus.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leus (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marc Vlassenroot, "Stamboom Vlassenroot, Leus, Breugelmans en Baeten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vlassenroot/I25706.php : benaderd 26 januari 2026), "Gradus Johannes Leus (1816-1891)".