Stamboom Vijgh » Johannes van Pelt (1864-1941)

Persoonlijke gegevens Johannes van Pelt 

  • Hij is geboren op 30 augustus 1864 in Amsterdam.Bron 1

    Gemeente: Amsterdam

    Geboortedatum: 30 augustus 1864; tijdstip: 01:00 uur

    Aangiftedatum: 31 augustus 1864

    Geboren: Johannes VAN PELT

    Geboorteplaats: Amsterdam, Realeneiland VV 93

    Vader: Anthonie VAN PELT, smid, wonende te Amsterdam, zijnde thans ongesteld

    Moeder: Willemina HESMERG, zonder beroep, wonende te Amsterdam

    Aangeefster: Rudolfina Antonetta TEETEL, 57 jaar, vroedvrouw, wonende te Amsterdam, Brouwersgracht UU 647

    Getuigen: Marcus Jacobus Cornelis DE GRAAF, 49 jaar, koopman, wonende te Amsterdam, Bikkerstraat VV 335 en Wijnant Cornelis MOOIJ, 32 jaar, orgelmaker, wonende te Amsterdam, Goudsbloemstraat QQ 456

  • Hij is overleden op 10 december 1941 in Chicago, Illinois, USA, hij was toen 77 jaar oud.

Gezin van Johannes van Pelt

Hij is getrouwd met Elisabeth Jacoba Monnichmann.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1887 te den Helder, hij was toen 22 jaar oud.Bron 2

Gemeente: Den Helder

Huwelijksdatum: 26 mei 1887

Bruidegom: Johannes VAN PELT, 22 jaar, schilder, geboren te Amsterdam, wonende te Den Helder

Bruid: Elizabeth Jacoba MONNICHMANN, 20 jaar, geboren en wonende te Den Helder

Vader bruidegom: Anthonie VAN PELT, ketelmaker, wonende te Den Helder

Moeder bruidegom: Willemina HESMERG, zonder beroep, wonende te Den Helder

Vader bruid: Jan Willem MONNICHMANN, kleermaker, wonende te Den Helder

Moeder bruid: Maria Anna HILLEN, zonder beroep, wonende te Den Helder

Getuigen: Willem VAN PELT, 26 jaar, timmerman, broeder van de comparant; Hendrik VAN PELT, 24 jaar, timmerman, broeder van de comparant; Bernardus Franciscus MONNICHMANN, 25 jaar, kleermaker, broeder van de comparante; Jens Christiaan MONNICHMANN, 23 jaar, kleermaker, broeder van de comparante; allen wonende te Den Helder


Kind(eren):

  1. Antonie van Pelt  1888-1981
  2. Jan Willem van Pelt  1889-1987
  3. Wilhelmina van Pelt  1891-1996
  4. Maria Anna van Pelt  1893-1980


Notities over Johannes van Pelt

SURN PELT

Beroepen:

schilder (1887-1907)

bakker (1910)

contractschilder (1920)

huisschilder (1924)

Nationale Militie:

uitgeloot

Belangrijke gebeurtenissen:

Op 22 november 1900 wordt Johannes failliet verklaard; op 2 november 1901 wordthet faillisement opgeheven.

Emigratie in 1907 (zie hieronder).

In 1909 wordt hij genaturaliseerd tot Amerikaans staatsburger.

In 1923 verlaat hij zijn vrouw en kinderen in Californië. Volgens een onbevestigd verhaal zou hij al voordat de officiële scheiding was uitgesproken, hertrouwd zijn.

Emigratie:

In 1907 emigreren Elisabeth Jacoba MONNICHMANN en Johannes VAN PELT met hun gezin naar de Verenigde Staten. Ze vertrekken samen met de ouders van Elisabeth Jacoba,Jan Willem MONNICHMANN en Maria Anna HILLEN, die op dat moment resp. 77 en 76 jaar oud zijn. Ze maken de overtocht vanuit Liverpool met de SS Ivernia, die op 28 maart 1907 in Boston aankomt. Ze reizen van daaruit door naar Oakland, California, waar Jan Willems broer M. (?) woont, die de overtocht naar Amerika heeft betaald. Hij woont daar op het adres 1300, 23rd Avenue.

Adressen:

Amsterdam, buurt VV, Realeneiland 93 (1864)

Den Helder (1884)

Amsterdam, Tweede Leliedwarsstraat 2 (1888)

Amsterdam, buurt QQ, Marnixstraat 195 (vanaf mei 1888)

Amsterdam, buurt QQ, Marnixstraat 96/I (vanaf 23 juni 1897)

Amsterdam, buurt XX, Da Costastraat 75 huis (vanaf 15 maart 1900)

Amsterdam, buurt WW, Van Beuningenstraat 90/I (vanaf 9november 1911)

Amsterdam, buurt OO, Westerstraat 153/I (vanaf 11 juli 1904)

Amsterdam, buurt WW, Frederik Hendrikplantsoen 52/II (vanaf 25 juni 1906)

emigratie naar de VS (29 mei 1907)

Alameda, California (1910 - 1920)

Chicago, Illinois, 5923 W. Lake Street (1924)

Chicago, Illinois, 3046 West Monroe Street (1932)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van Pelt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Pelt


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Stadsarchief Amsterdam Stadsarchief Amsterdam
  2. Noord-Hollands Archief Noord-Hollands Archief

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 augustus 1864 lag rond de 23,9 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 46%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
    • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
  • De temperatuur op 26 mei 1887 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 10 december 1941 lag tussen 7,7 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 7,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
    • 4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
    • 14 maart » Wolfgang Petersen, Duits filmregisseur
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Staking van meer dan 100.000 arbeiders in Luik, geleid door Julien Lahaut, georganiseerd door het onafhankelijkheidsfront.
    • 7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
    • 26 december » Winston Churchill spreekt als eerste Britse premier het Amerikaanse Congres toe.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Pelt

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Pelt.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Pelt.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Pelt (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Vijgh is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J. van der Vijgh, "Stamboom Vijgh", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vijgh/I3072.php : benaderd 26 januari 2026), "Johannes van Pelt (1864-1941)".