Stamboom Vermoolen/Vermolen » Cecilia Vermeulen (-1864)

Persoonlijke gegevens Cecilia Vermeulen 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 13 februari 1782 in Wamel.Bron 1
    Getuigen zijn Francisca Kuijpers en Ludovicus Kuijpers.
  • Zij is gedoopt.
  • Geloof: Rooms Katholiek.Bron 2
  • Zij is overleden op 13 maart 1864 in Wamel.
    De aangifte is gedaan door Martinus Zondag, zoon, klompenmaker, 48 jaar en Johannes Nicolaas Meijnhardt, secretaris, 49 jaar, beiden wonende te Wamel. Haar voornaam wordt geschreven als "Cicilia". De voornaam van haar overleden man wordt geschreven als "Tile".
    Tijdstip: 18:00:00
  • Registratie van overlijden op 15 maart 1864.Bron 3
  • Een kind van Hijronimus Vermeulen en Petronella Kuijpers
  • Joanna Vermeulen is haar petekind
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 januari 2014.

Gezin van Cecilia Vermeulen

Zij is getrouwd met Tillo Marten Sondag.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1815 te Wamel.Bron 4

Getuigen zijn Jan Gerrit van Beers, landbouwer, 31 jaar; Aart Schiltmans, landbouwer, 41 jaar; Otto Mol, koopman, 33 jaar; Adrianus van Sousbeek, touwslager, 28 jaar; allen wonende te Wamel. De akte is door de bruid niet ondertekend, omdat zij niet kan schrijven.

Notities over Cecilia Vermeulen

Kinderen niet vermeld. Vrouwelijke tak. Haar voornaam wordt ook geschreven als "Cicilia".

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cecilia Vermeulen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cecilia Vermeulen

Cecilia Vermeulen
-1864

1815

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. www.geldersarchief.nl
    2. Doop
    3. BS Wamel, aktenummer 19
    4. BS Wamel, aktenummer 5

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 februari 1782 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
      • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
      • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
      • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
      • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
      • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • De temperatuur op 6 februari 1815 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
      • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
      • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
      • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
      • 18 juni » Slag bij Waterloo
      • 22 juni » Napoleon wordt voor de tweede keer tot aftreden gedwongen.
      • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.
    • De temperatuur op 13 maart 1864 lag rond de 9,8 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
      • 19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
      • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
      • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
      • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vermeulen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I863.php : benaderd 8 januari 2026), "Cecilia Vermeulen (-1864)".