Stamboom Vermoolen/Vermolen » Gerhardus Johannes Visser (1831-1889)

Persoonlijke gegevens Gerhardus Johannes Visser 

  • Hij is geboren op 17 mei 1831 in Arnhem.Bron 1
    De aangifte is gedaan door zijn vader Hendricus Wilhelmus Visser. Getuigen zijn Gerardus Boumans, 29 jaar, timmermansknecht en Derk Putman, 46 jaar, landbouwer, beiden wonende te Arnhem.
    Tijdstip: 15:00:00
  • Registratie van geboorte op 18 mei 1831.Bron 2
  • Beroepen:
    • Voerman.
    • in het jaar 1852 Timmermansknecht.Bron 3
  • Hij is overleden op 5 april 1889 in Arnhem, hij was toen 57 jaar oud.Bron 1
    De aangifte is gedaan door Johannes Antonius van den Driessen, 34 jaar, kleermaker en Hendrikus Jansen, 45 jaar, landbouwer, beiden wonende te Arnhem.
    Tijdstip: 00:30:00
  • Registratie van overlijden op 5 april 1889.Bron 4
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 mei 2010.

Gezin van Gerhardus Johannes Visser

Hij is getrouwd met Theodora van Ingen.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1852 te Arnhem, hij was toen 20 jaar oud.Bron 5

Getuigen zijn Gerardus Boumans, 49 jaar, zonder beroep, oom van de bruidegom; Antonius van Ingen, 25 jaar, smid, broer van de bruid; Gerardus van Mierlo, 26 jaar, tuinman; Theodorus van Melgen, 41 jaar, schoenmaker; allen wonende te Arnhem.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerhardus Johannes Visser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gerhardus Johannes Visser

Gerhardus Johannes Visser
1831-1889

1852

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://familysearch.org/
  2. BS Arnhem, aktenummer 193
  3. Huwelijksakte
  4. BS Arnhem, aktenummer 262
  5. BS Arnhem, aktenummer 17

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 mei 1831 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Kardinaal Bartolomeo Alberto Cappellari wordt gekozen tot Paus Gregorius XVI.
    • 5 februari » De 29-jarige Nederlandse marineofficier Jan van Speijk laat zijn eigen kanonneerboot vol munitie exploderen in de haven van Antwerpen om te voorkomen dat het in handen zou vallen van de Belgen; dat was tijdens de Belgische Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.
  • De temperatuur op 11 februari 1852 lag rond de -1,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
    • 12 november » Op het Proces van Keulen worden de "Keulse Communisten" beschuldigd van hoogverraad. Zeven van de 11 aanwezige beschuldigden worden veroordeeld tot in totaal 36 jaar vestingstraf. Dit proces "besluit de eerste fase van de Duitse arbeidersbeweging" zegt Friedrich Engels.
    • 2 december » Napoleon III wordt keizer van Frankrijk.
  • De temperatuur op 5 april 1889 lag rond de 5,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Visser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Visser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Visser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Visser (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I728.php : benaderd 5 januari 2026), "Gerhardus Johannes Visser (1831-1889)".