Stamboom Vermoolen/Vermolen » Matthijs Vermolen (1866-1948)

Persoonlijke gegevens Matthijs Vermolen 


Gezin van Matthijs Vermolen

Hij is getrouwd met Alida van Breukelen.

Zij zijn getrouwd op 17 januari 1902 te Vinkeveen en Waverveen, hij was toen 35 jaar oud.Bron 9

De naam van zijn moeder wordt geschreven als "Alida Compier". Getuigen zijn ook Gerardus Kok, 44 jaar, zonder beroep, wonende te Diemen; Jan van Breukelen, broer van de bruid, 45 jaar, veenman; Wilhelmus Woerden, 23 jaar, zonder beroep; beide laatsten wonende te Vinkeveen en Waverveen.

Kind(eren):

  1. Alida Vermolen  1903-1972
  2. Anna Maria Vermolen  1904-1929
  3. Johannes Vermolen  1907-1908
  4. Gijsberta Vermolen  1911-1991
  5. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Matthijs Vermolen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Matthijs Vermolen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Matthijs Vermolen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Vinkeveen en Waverveen, aktenummer 18
    2. Huwelijksakte
    3. Geboorteakte dochter Alida
    4. Geboorteakte dochter Anna Maria
    5. Geboorteakte dochter Johanna Geertruida
    6. Huwelijksakte dochter Johanna Geertruida
    7. Overlijdensakte echtgenote
    8. BS Vinkeveen en Waverveen, aktenummer 48
    9. BS Vinkeveen en Waverveen, aktenummer 6

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 februari 1866 lag rond de 4,3 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
      • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
      • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
      • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
      • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
      • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
    • De temperatuur op 17 januari 1902 lag tussen 5,4 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
      • 2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
      • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
      • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
      • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
      • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • De temperatuur op 30 oktober 1948 lag tussen 2,9 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 4,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
      • 31 maart » Het Amerikaanse congres keurt het Marshallplan goed.
      • 13 mei » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Makassar in Indonesië tot Apostolisch vicariaat.
      • 25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
      • 7 juni » Eduard Benes treedt af als president van Tsjecho-Slowakije. Hij doet dit liever dan een grondwet tekenen die zijn land communistisch maakt.
      • 24 september » De Honda Motor Company wordt opgericht.
      • 4 november » T.S. Eliot wint de Nobelprijs voor de Literatuur.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vermolen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vermolen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vermolen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vermolen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I526.php : benaderd 16 februari 2026), "Matthijs Vermolen (1866-1948)".