Stamboom Vermoolen/Vermolen » Johannes Sipkema (1886-1955)

Persoonlijke gegevens Johannes Sipkema 


Gezin van Johannes Sipkema

Hij is getrouwd met Abeldine Fogertij.

Zij zijn getrouwd op 21 februari 1910 te Leens, hij was toen 23 jaar oud.Bron 7

Getuigen zijn Jan Kremer, 39 jaar, gemeentesecretaris; Jacob de Roo, 60 jaar, kastelein, Albert Smit, 38 jaar, gemeenteveldwachter; Jacobus Wildervanck, 33 jaar, secretariebeambte; allen wonende te Wehe. De moeder van de bruid heeft de akte niet ondertekend, omdat zij niet kan schrijven.

Kind(eren):



Notities over Johannes Sipkema

Het echtpaar vierde 21-02-1935 hun 25 jarige huwelijksfeest in hun salonwagen aan de Paterrwoldscheweg in Groningen. (bron: Nieuwsblad van het Noorden, 19-02-1935) en op 21-02-1950 vierden zijn hun 40 jarige huwelijk op de Verlengde Hereweg 160 in Groningen. (bron: Nieuwsblad van het Noorden, 16-02-1950)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Sipkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Sipkema

Johannes Sipkema
1886-1955

1910

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. https://familysearch.org/
  2. BS Het Bildt, aktenummer 115
  3. Huwelijksakte
  4. Huwelijksakte zoon Vernon
  5. Nieuwsblad van het Noorden, 16-02-1950
  6. Nieuwsblad van het Noorden, 15-09-1955
  7. BS Leens, aktenummer 2

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 mei 1886 lag rond de 24,7 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 21 februari 1910 lag tussen 4,4 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 13,1 mm neerslag. Er was 1,7 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
    • 14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
    • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
    • 6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
  • De temperatuur op 13 september 1955 lag tussen 9,9 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 8,9 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
    • 6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
    • 20 mei » De Benelux-landen presenteren het Benelux-Memorandum aan de andere lidstaten van de EGKS.
    • 5 november » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Oriente Petrolero.
    • 22 november » De eerste Russische waterstofbom wordt tot ontploffing gebracht.
    • 9 december » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes La Serena.
  • De temperatuur op 16 september 1955 lag tussen 10,1 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 4,7 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 1 mei » Instelling van de feestdag van de 'heilige Jozef Arbeider' op 1 mei door paus Pius XII om een christelijk tegenwicht te bieden aan de socialistische 'Dag van de Arbeid'.
    • 20 mei » De Benelux-landen presenteren het Benelux-Memorandum aan de andere lidstaten van de EGKS.
    • 27 juli » Oostenrijk wordt onafhankelijk, de grote mogendheden beëindigen de bezetting.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Ouagadougou en het bisdom Koudougou in Opper-Volta.
    • 24 november » De Fokker F27 Friendship maakt zijn eerste proefvlucht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sipkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sipkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sipkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sipkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I1230.php : benaderd 9 januari 2026), "Johannes Sipkema (1886-1955)".