Stamboom Verbree » Jan OSSEBAAR (1801-1862)

Persoonlijke gegevens Jan OSSEBAAR 


Gezin van Jan OSSEBAAR

Hij is getrouwd met Trijntje HELLINGMAN.

Zij zijn getrouwd op 6 april 1828 te Oosthuizen, hij was toen 26 jaar oud.

Genlias

Kind(eren):

  1. Cornelis OSSEBAAR  1833-???? 


Notities over Jan OSSEBAAR


http://gw1.geneanet.org/index.php3?b=hellingman⟨=nl;pz=raphael+gallo;nz=hellingman;ocz=17022004;p=jan;n=ossebaar;oc=23071801

Jan Ossebaar

????i Burgerlijke staat
GŠ???????Geboren op????i23????ijuli????i1801 - Oosthuizen
GŠ???????Overleden op????i25????iapril????i1862 - Oosthuizen , leeftijd bij overlijden: 60 jaar oud
GŠ???????Arbeider (1828)
????i

????i Ouders
GŠ???????Dielof Ossebaar 1774-1839
GŠ???????Marijtje Jans Franken 1777-1857

????i Huwelijken en kinderen
GŠ???????Gehuwd op????i6????iapril????i1828, Oosthuizen, met Trijntje Hellingman 1803, en hun kinderen:
Dielof Ossebaar 1829
Maartje Ossebaar 1830-1831
Cornelis Ossebaar 1831-1833
Cornelis Ossebaar 1833
Dirk Ossebaar 1834-1834
Dirk Ossebaar 1836-1845
Maartje Ossebaar 1838-1858
Pieter Ossebaar 1839-1839
Neeltje Ossebaar 1840-1841
Aagje Ossebaar 1843-1849
Neeltje Ossebaar 1845-1847

????i Broers en zusters
GŠ???????Dielof Dielofs Ossebaar 1797-1849
GŠ???????Jan Ossebaar 1798-1801
GŠ???????Jan Ossebaar 1801-1862
GŠ???????Pieter Ossebaar 1804
GŠ???????Neeltje Ossebaar 1807
GŠ???????Krelis Ossebaar 1810
GŠ???????Aafje Ossebaar 1810
Bronnen:GŠ??????- huwelijk: Genlias, Noord-Hollands Archief

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan OSSEBAAR?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan OSSEBAAR

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan OSSEBAAR


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 juli 1801 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
      • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
      • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
      • 7 juli » Haïti roept zijn onafhankelijkheid uit.
      • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
      • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).
    • De temperatuur op 6 april 1828 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen sneeuw. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
      • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
      • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
      • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
      • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
      • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
    • De temperatuur op 25 april 1862 lag rond de 22,4 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
      • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
      • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
      • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
      • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
      • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam OSSEBAAR

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam OSSEBAAR.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over OSSEBAAR.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam OSSEBAAR (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    M.A.C. Verbree-Luttikhuis, "Stamboom Verbree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verbree/I4373.php : benaderd 24 februari 2026), "Jan OSSEBAAR (1801-1862)".