Stamboom Verbree » Josephus Antonius WAIJERS (1844-????)

Persoonlijke gegevens Josephus Antonius WAIJERS 


Gezin van Josephus Antonius WAIJERS


Notities over Josephus Antonius WAIJERS


zaterdag 3 augustus 1844 Diessen

Naam / Name: Josephus Antonius Waijers
Geboortedatum / date of birth: 3 aug 1844
Geboorteplaats / place of birth: Diessen
Vader / Father: Hendricus Waijers
Beroep vader / profession father: onderwijzer
Moeder / Mother: Maria Anna Hendrica van Deursen
Brondocument / source: Diessen BS geboorten 1844
aktenummer / pagenumber: 20
Archiefbewaarplaats / archive: Regionaal Archief Tilburg
+++
http://rhc.tilburg.nl/studiezaal/naderetoegangen/tb/tbgnot514-II.htm

1880 december 7 | inv.nr. 514/280
Akte van verkoop van de onverdeelde aandelen alsmede van het vruchtgebruik van een huis en erf, sectie D nr. 2262, te Tilburg, door Johannes van den Hout, klompenmaker, Hubertus van den Hout, timmerman, Johannes van den Hout, bakker, Josephus Antonius Waijers, timmerman, gehuwd met Johanna Maria van den Hout, Petrus Graafmans, bakker, gehuwd met Lucia van den Hout en Franciscus Smits, herbergier, gehuwd met Maria Antonia van den Hout, allen te Tilburg, aan Franciscus van den Hout, klompenmaker te Tilburg, voor fl. 1800,-.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Josephus Antonius WAIJERS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Josephus Antonius WAIJERS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Josephus Antonius WAIJERS


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 augustus 1844 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt weerlicht. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
      • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
      • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
      • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
      • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
      • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam WAIJERS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam WAIJERS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over WAIJERS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam WAIJERS (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    M.A.C. Verbree-Luttikhuis, "Stamboom Verbree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verbree/I2703.php : benaderd 6 januari 2026), "Josephus Antonius WAIJERS (1844-????)".