Stamboom Verbist - van Leeuwen » Gillis van Acker (± 1330-± 1376)

Persoonlijke gegevens Gillis van Acker 


Gezin van Gillis van Acker

Hij is getrouwd met Marie Verhulst.

Zij zijn getrouwd voor 1359.


Kind(eren):

  1. Dieric van Acker  ± 1358-????


Notities over Gillis van Acker

Gillis VAN ACKER, schepen te Temse (1348-76), leenhouder van "De Velde" te Temse (1375) en pachter van "Hannemansgoed" (1350-1391), overleden 1391/1400.
Uit : Repertorium Temse, J. Smet, p.24.
fs Wouter x Mabelie Van de Velde.
3.9.1350 pachter van Hannemansgoed (arch St-Pietersabdij, RAGent, reeks I), charter op datum 1375 leenhouder heerlijkheid De Velde (arch St- Pietersabdij, RAGent, reeks 1 462/40).
1348-6.8.1376 schepen te Temse (arch St-Pietersabdij Gent, RAGent, reeks I Da9).

Uit: J. Smet, "Hannemansgoed" of de "Tiendeschuur" van de Sint- Pietersabdij van Gent in Temse, in Annalen vd Oudheidkundige Kring Waas (AOKW) 1984. p 77 e.v.:
Hij volgde zijn vader op op het Hannemansgoed. Hij gaat op 3.9.1350 het contract aan met de abt van St-Pieters. Hij was getrouwd met Marie, dochter van Kateline Verhulst a. Volckericx (hfdcijns St-baafs Temse par.14). Zijn broer Niklaas van de Ackere, had 2 jaar voordien, nl in 1348 het andere pachthof van St-Pietersabdij gehuurd, het welbekende Vroonhof. De gebroeders Van den Ackere waren samen de tiendeheffers in naam van het Blandinusklooster te Gent.
Gillis Van den Ackere kennen we eveneens als leenhouder van de heerlijkheid "De Velde", een leen van 14 bunders, leenroerig onder de hoofdheerlijkheid van de Royere. Dit heerlijke leen lag tussen de Steendonck- en de Veldstraat nabij de hoek van Velle. Vandaar ook de benaming "de Velde". Hij was ook schepen van de kerke van Sinte-Pieters in haar heerlijkheid van Temse tussen 1348 en 1376. Hij moet tussen 1391 en 1400 overleden zijn. Rond de eeuwwisseling was hij in al zijn bezittingen reeds opgevolgd. (In 1391 reeds was hij op het Hannemansgoed opgevolgd door zijn neef (oomzegger) Boudin De Smet, zoon van Jan en Amelbergha Van Acker, zuster van deze Gillis).
Dit Hannemansgoed blijft nog eeuwenlang en generatieslang bij de verdere afstammelingen van Wouter Van den Ackere, vader van Gillis.

Over het Hannemansgoed : zie Annalen vd Oudheidkundige Kring van Waas, 1984, p. 77 e.v.

http://www.ping.be/~atruyman/

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gillis van Acker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gillis van Acker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gillis van Acker

Mabelie N. (?)
± 1292-????
Wouter van Ackere
± 1307-< 1350

Gillis van Acker
± 1330-± 1376

< 1359

Marie Verhulst
± 1330-????

Dieric van Acker
± 1358-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Acker


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Verbist, "Stamboom Verbist - van Leeuwen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-verbist-van-leeuwen/I565.php : benaderd 14 mei 2025), "Gillis van Acker (± 1330-± 1376)".