Stamboom Vennik » Alberdina de Vries (1766-1797)

Persoonlijke gegevens Alberdina de Vries 


Gezin van Alberdina de Vries

Zij is getrouwd met Johannes Woltersz Hartsuiker.

Toestemming voor het huwelijk is 18 november 1787 verkregen te Meppel.

Zij zijn getrouwd te Meppel.

Ondertrouwd (1) op 18-11-1787 te Meppel (DR), gehuwd voor de kerk op 19-jarige leeftijd op 05-12-1787 te Meppel (DR) (NDG) met Alberdina de VRIES, 21 jaar oud, gedoopt op 08-01-1766 te Meppel (DR), overleden op 22-02-1797 om 03.00 uur te Meppel (DR) op 31-jarige leeftijd, dochter van Jan Beerentsz de VRIES en Hilligje OSTINJEN.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 5 december 1787 te Meppel.


Kind(eren):

  1. Wolter Hartsuiker  1788-1788
  2. Jan Hartsuiker  1789-1873 
  3. Wolter Hartsuiker  1791-1867 
  4. Barend Hartsuiker  1795-1867 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alberdina de Vries?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Alberdina de Vries

Alberdina de Vries
1766-1797


NN Hartsuiker
1797-1797

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 februari 1797 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: helder dampig windstil. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vries

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vries.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vries.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vries (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Vennik is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
E.E. Vennik, "Stamboom Vennik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vennik/I80281.php : benaderd 18 januari 2026), "Alberdina de Vries (1766-1797)".