Stamboom Vennik » Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck (1290-1333)

Persoonlijke gegevens Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck 

  • Zij is geboren in het jaar 1290.
  • Titel: Jonkvrouw
  • Feit: (functie) Jonkvrouw van Naeldwijck.
  • Zij is overleden in het jaar 1333, zij was toen 43 jaar oud.
  • Een kind van Boudewijn van Naeldwijck
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 september 2013.

Gezin van Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck

Zij is getrouwd met Jan Coppaertsz van Dorp van Schipliede.

Zij zijn getrouwd op 12 augustus 1322, zij was toen 32 jaar oud.

leenman van de Grafelijkheid.
Hij bezat 10 morgen land in Maasland in 1306, en woonde in 1323 in Schipluiden.

22-1-1306 :
Jan Coppaertsz wordt beleend met 10 morgen land in Maasland, leen nr. 27, bij dode van zijn broer Jacob Coppaertz.
10-12-1350 :
Jan Coppaertsz doet hulde.
1319 :
Jan Coppaertsz en Heynric van Coudenhove benoemd tot voogd over Kerstant Kerstantsz.
12-8-1322 :
Sophie Boudijns van Naaldwijk wordt getocht aan 10 morgen land in Schipluiden tussen de Ghaweg en Tandhooft, belend ten zuiden: Florens van Hodenpijl, ten noorden: het land dat Gherard van den Werve in leen houdt.
30-12-1323 :
De graaf doet uitspraak tussen Arnoud van Hodenpijl en zijn broers enerzijds en Jan Coppaerdsz anderzijds over de voorang tijdens de dienst in de kerk te Sciplede : De vrouw van Arnoud van den Dorpe zal het eerst offeren en de paes nemen, daarna die van Arnoud van Hodenpijl, dan die van Jan Coppaerdsz, vervolgens die van de oudste broer van Hodenpijl en zo verder.
1327 :
Jan Coppaertsz heeft in Maasland 13 morgen land bezeten die nu Willem van Duvenvoorde toebehoren.
19-8-1340 :
Jan Coppaertsz wordt beleend met 14 morgen land genaamd Steenhuysland met 8 hond land ernaast na opdracht door zijn zuster ver Katerine, wed. van Willem van Coudenhove.

Op 12-2-1401 worden de erfgenamen van Jan Coppaertsz vermeld als belenders van 7 morgen land onder Naaldwijk.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Van Naeldwijck


De publicatie Stamboom Vennik is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
E.E. Vennik, "Stamboom Vennik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vennik/I50676.php : benaderd 27 januari 2026), "Sophie Boudewijnsdr van Naeldwijck (1290-1333)".