De temperatuur op 21 juni 1793 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen winderig. Bron: KNMI
21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
Dag van overlijden 27 september 1863
De temperatuur op 27 september 1863 lag rond de 15,2 °C. De winddruk was 4.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: E.E. Vennik, "Stamboom Vennik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vennik/I134253.php : benaderd 25 januari 2026), "Jakob Hendriksz Christerius (1793-1863)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.