Stamboom Veenstra » Antje Sikkema (1873-1910)

Persoonlijke gegevens Antje Sikkema 


Gezin van Antje Sikkema

(1) Zij is getrouwd met Hedzer Ages Bergsma.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1901 te Tietjerksteradeel, zij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Age Bergsma  1902-


(2) Zij is getrouwd met Douwe Heinzes Douma.

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1910 te Bergum Tietjerksteradeel, zij was toen 37 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Heinze Douma  1910-1911


Notities over Antje Sikkema

Antje was weduwe geworden. Ze had twee zonen, van wie één mijn grootvader. Maar er waren ook nog drie kinderen uit het eerste huwelijk van haar man. In elk geval is ze op een gegeven moment getrouwd met een wat rijkere boer, van wie ze een zoontje kreeg. Deze man wilde niet de zorg voor haar kinderen delen. Antje heeft zich zelf van het leven beroofd, door 'wroeging' zoals het verhaal gaat. Het zoontje is in het eerste levensjaar ook overleden. Dus ja, het is een triest verhaal. Je vindt een foto van Antje hier op site.

Groeten Greet Noorda

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje Sikkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antje Sikkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje Sikkema

Sikke Sikkema
1841-1894

Antje Sikkema
1873-1910

(1) 1901
(2) 1910
Heinze Douma
1910-1911

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 maart 1910 lag tussen 3,0 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 6,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
      • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
      • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
      • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
      • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
      • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
      • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
    • De temperatuur op 27 oktober 1910 lag tussen 3,0 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
      • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
      • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
      • 20 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub Club Sport Marítimo.
      • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
      • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Sikkema

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sikkema.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sikkema.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sikkema (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Veenstra is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Froukje Bergsma, "Stamboom Veenstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-veenstra/I1485.php : benaderd 28 januari 2026), "Antje Sikkema (1873-1910)".