De temperatuur op 18 augustus 1920 lag tussen 11,2 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 februari » Duitsland ontruimt het Hultschiner landje
25 maart » Begin van de Russisch-Poolse oorlog.
29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
Trouwdag 6 oktober 1948
De temperatuur op 6 oktober 1948 lag tussen 4,2 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
8 februari » Busongeval te Weerst in de Belgische provincie Luik. Er zijn 24 doden te betreuren.
14 mei » Oprichting van Roemeense voetbalclub Dinamo Boekarest.
28 juni » Stalin gooit het Joegoslavië van Tito uit het communistisch blok.
24 oktober » Encycliek In Multiplicibus Curis van paus Pius XII met een oproep tot gebed voor vrede in Palestina.
13 november » Leigh Mercer publiceert zijn palindroom "A man, a plan, a canal: Panama!".
10 december » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties neemt de Verklaring van de Universele verklaring van de rechten van de mens aan.
Dag van overlijden 19 juli 2017
De temperatuur op 19 juli 2017 lag tussen 18,0 °C en 29,4 °C en was gemiddeld 23,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
4 januari » President Nicolás Maduro van Venezuela benoemt gouverneur Tareck El Aissami van de staat Aragua tot zijn vicepresident.
8 juni » Marc Peeperkorn, correspondent van de Volkskrant in Brussel, wint de Anne Vondelingprijs 2016 "voor heldere politieke journalistiek".
30 juli » Volgens de kiesraad in Venezuela stemmen meer dan acht miljoen mensen (41 procent van de kiezers) voor het instellen van een grondwetgevende vergadering, waardoor de macht meer dan ooit geconcentreerd zal worden in de handen van president Nicolás Maduro en diens Socialistische Partij.
14 augustus » Bij een aanval door gewapende mannen op een restaurant in Ouagadougou, de hoofdstad van Burkina Faso, komen ten minste achttien mensen om het leven.
25 september » Japan maakt zich zo'n zorgen over de agressie van Noord-Korea nabij haar landsgrenzen dat premier Shinzo Abe vervroegde parlementsverkiezingen uitschrijft.
7 november » Twitter gaat al zijn gebruikers toestaan om 280 tekens per tweet te gebruiken. Dat is het dubbele van de eerdere limiet van 140 karakters.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Johan Vanoplynes, "Stamboom Vanoplynes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vanoplynes/I540069.php : benaderd 3 maart 2026), "Martha Maria Hoflack (1920-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.